Sparingowo: Zagłębie pokonało wicemistrza Cypru

W rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim meczu kontrolnym KGHM Zagłębie Lubin pokonało wicemistrza Cypru Omonię Nikozja 2:1. Gole dla Miedziowych zdobyli Maciej Małkowski oraz Szymon Pawłowski

Bartosz Zimkowski

Jan Urban postanowił skorzystać podczas tego sparingu tylko z jedenastu zawodników. Wystawił bardzo silne zestawienie. Jednak to goście wyszli na prowadzenie. 25. minucie wykorzystali rzut karny. Miedziowi odpowiedzieli 9 minut później za sprawą Szymona Pawłowskiego oraz Macieja Małkowskiego. Dośrodkował ten pierwszy, a były gracz GKS-u Bełchatów, efektownym "szczupakiem" zdobył bramkę. Przed przerwą Pawłowski wykorzystał sam na sam sytuację z bramkarzem rywali i Zagłębie wygrało z Omonią.

To był drugi sparing lubinian podczas obozu przygotowawczego w Grodzisku Wielkopolskim. Pierwszy przegrali z Lechem Poznań 0:1. Tym razem zaprezentowali się dużo lepiej.

KGHM Zagłębie Lubin - Omonia Nikozja 2:1 (2:1)
0:1 - (k.) 25'
1:1 - Małkowski 34'
2:1 - Pawłowski 41'

Skład Zagłębia: Isailović - Rymaniak, Hanek, Reina, Costa – Rachwał, Hanzel - Abwo, Pawłowski, Małkowski - Traore.