Sparingowo: Ostre strzelanie w meczu Floty z Kotwicą

Środowy sparing z Kotwicą Kołobrzeg był ostatecznym testem dla większości obserwowanych we Flocie graczy. Wyspiarze zwyciężyli w niezłym stylu 4:3, a swoją szansę występu otrzymali Piotr Kieruzel i oszczędzany ostatnio Christian Nnanami. Właśnie młody Nigeryjczyk został bohaterem meczu, zdobywając po przewie dwie bramki.

Czas selekcji w obozie Floty dobiega końca, a trener Krzysztof Pawlak ma już w głowie zarys jedenastki, która powinna wybiec w inaugurującej ligę konfrontacji. Niemal ostatnie znaki zapytania miał wyjaśnić sparing z Kotwicą Kołobrzeg, po którym drużynę opuści jeszcze 2-3 najmniej przekonujących graczy. Po raz pierwszy w barwach Floty zaprezentował się bramkarz Władysław Sjamin i obrońca Piotr Kieruzel. Przenosiny tego drugiego na wyspę Uznam potwierdził już dyrektor sportowy Warty Poznań, Arkadiusz Miklosik. Pochodzący z Kołobrzegu defensor powinien w najbliższych dniach podpisać kontakt ze świnoujskim klubem.

W wyjściowym składzie znalazł się także Bartosz Śpiączka, który jest najpoważniejszym kandydatem ze statusem młodzieżowca do regularnych występów w lidze. Młody napastnik otworzył wynik sparingu w 11. minucie po ciekawej, indywidualnej akcji. Prowadzenie Floty podwyższył skrzydłowy Tomasz Ostalczyk, który wykorzystał dokładne dogranie Daniela Dylewskiego. Gospodarze złapali kontakt z Flotą za sprawą precyzyjnego uderzenia Kordiana Rudzińskiego z rzutu wolnego w 32. minucie. W przerwie, Krzysztof Pawlak dokonał w swojej drużynie siedmiu roszad.

Druga połowa okazała się popisem Nigeryjczyka Christiana Nnanamiego, w którym nieśmiało upatruje się następcę Charlesa Nwaogu. Równolatek "Charliego" powrócił do składu wyspiarzy po krótkiej absencji spowodowanej drobną kontuzją i ponownie udowodnił duże możliwości. Właśnie dwa trafienia Nnanamiego zapewniły Flocie triumf nad regionalnym rywalem. Nigeryjczykowi starał się dotrzymać kroku snajper Kotwicy Maciej Ropiejko, który także dwukrotnie odnalazł drogę do siatki. Uderzenie byłego napastnika Pogoni Szczecin z rzutu karnego w 84. minucie ustaliło wynik meczu.

Czwartek powinien być w Świnoujściu dniem oficjalnego podpisywania kontraktów z nowymi zawodnikami. Przed wyspiarzami sobotni sparing z Bytovią Bytów, który będzie ostatnim testem drużyny przed startem ligi.

Kotwica Kołobrzeg - Flota Świnoujście 3:4 (1:2)
0:1 - Śpiączka 11'
0:2 - Ostalczyk 21'
1:2 - Rudziński 32'
1:3 - Nnanami 70'
2:3 - Ropiejko 71'
2:4 - Nnanami 78'
3:4 - Ropiejko 84' (k.)

Kotwica Kołobrzeg: Struś (46' Osuch) - Augustyniak (46' Skórecki), Dymek, Rudziński (46' Nowakowski (70' Machula), Sarna, Rydzak (46' Simson), Pierzyński (46' Wojciechowski), Szymala (46' Żdanow), Pepple (57' Kowalow), Skwara (60' Garczarczyk), Ropiejko

Flota Świnoujście: Sjamin - Udarević (46' Mickiewicz), Kieruzel, Falisiewicz (46' Kalinowski), Jasiński, Niewiada (46' Chyła), Bodziony (46' Misan), Dylewski (46' Szyszko), Ostalczyk (46' Chi-Fon), Śpiączka (46' Nnanami), Broź

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.