Puchar Polski: Podbeskidzie pewnie ograło Resovię

Podbeskidzie Bielsko-Biała jako ostatnia drużyna awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski. Górale we wtorek w 1/32 finału wygrali na wyjeździe z drugoligową Resovią 3:1. Bramki dla drużyny grającej w ekstraklasie strzelili Piotr Koman, Sylwester Patejuk i Sebastian Ziajka. Dla zespołu z Rzeszowa trafił Dariusz Kantor.

Tomasz Kozioł

Gospodarze prowadzenie objęli już 2. minucie. Jurij Dancik zbyt krótko wybił piłkę, a Dariusz Kantor skorzystał z prezentu i mocnym strzałem z linii pola karnego pokonał Richarda Zajaca. Były to miłe złego początki dla gospodarzy.

Po straconym golu Podbeskidzie rzuciło się do odrabiania strat. Ofensywna gra Górali została nagrodzona w 21. minucie. Dośrodkowanie Damiana Chmiela skutecznym strzałem głową na gola zamienił Piotr Koman. Chwilę później goście powinni zdobyć drugą bramkę, ale piłka po uderzeniu Adama Cieślińskiego zatrzymała się na poprzeczce. W 54. minucie słupek uratował Resovię przed stratą gola, po strzale Chmiela. Moment potem Podbeskidzie objęło prowadzenie. Strzał Dariusza Kołodzieja trafił w słupek, ale dobitka Sylwestra Patejuka była już skuteczna. W 77. minucie wynik meczu ustalił ładnym strzałem Sebastian Ziajka, który skorzystał z podania Patejuka.

Resovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 (1:1)

1:0 - Kantor 2`
1:1 - Koman 21`
1:2 - Patejuk 58`
1:3 - Ziajka 77`

Resovia: Pietryka - Chrabąszcz, W. Kozubek, M. Baran (59. Bogacz), Horodeński - Kot (70. Hajczuk), Nikanowycz, Zahradnik, D. Kwiek - Twardowski (46. Płonka), Kantor.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Zajac - Górkiewicz, Dancik, Koman, Osiński - Sacha (46. Rogalski), Kołodziej, Chmiel, Malinowski (59. Ziajka) - Cieśliński, Patejuk.

Żółte kartki: Chrabąszcz (Resovia) oraz Sacha, Koman, Chmiel, Cieśliński (Podbeskidzie).

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice).