Jedenastka 5. kolejki I ligi według SportoweFakty.pl

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W jedenastce kolejki pierwszej ligi znaleźli się zawodnicy z dziewięciu klubów. Po dwóch graczy w zestawieniu mają Arka Gdynia i Piast Gliwice. Większość zawodników stanowi o sile ofensywy w swoich ekipach.

W tym artykule dowiesz się o:

Juraj Balaż (Polonia Bytom, 1*) - Słowacki bramkarz Polonii wrócił między słupki bytomskiej bramki po ponad dwóch latach przerwy i został bohaterem śląskiej drużyny w meczu z liderem z Niecieczy. W sobotni wieczór golkiper niebiesko-czerwonych był nie do pokonania i tylko dzięki temu gospodarze zawdzięczają, że mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Do zwycięstwa Balaż przyczynić się nie mógł, bo on tylko dobrze broni. Strzelać mu nie kazano.

Ivan Udarević (Flota Świnoujście, 1) - kilka dobrych interwencji obrońcy Wyspiarzy. Jego dobra postawa w defensywie pomogła Flocie w zdobyciu punktu na trudnym terenie w Katowicach.

Dawid Sołdecki (Bogdanka Łęczna, 3) - dobrze wywiązywał się ze swoich zadań w defensywie, a co więcej często wspomagał kolegów w środku pola i rozgrywał piłkę. Skutecznie utrudniał życie Maciejowi Tatajowi, który był niemal niewidoczny.

Marcin Radzewicz (Arka Gdynia, 2) - lewonożny pomocnik tym razem został nietypowo ustawiony przez trenera Nemeca na boku obrony, co było strzałem w "10". Radza swoimi rajdami siał popłoch w szeregach gości. Dwie asysty przy bramkach: Wilczyńskiego, a zwłaszcza idealne dogranie w pole karne do Kuklisa.

Damian Świerblewski (Dolcan Ząbki, 1) - niezwykle aktywny, sprawiał ogrom kłopotów rywalom swoimi rajdami, a ci często salwowali się faulami. Brał udział w konstruowaniu kontr i to po jego akcji Dolcan zdobył bramkę, która ostatecznie dała mu remis.

Tomasz Podgórski (Piast Gliwice, 1) - kapitan Piasta był jednym z najlepszych zawodników swojej drużyny. Zdobył dwie brami, a także miał duży wpływ na to, że Piast zdominował grę w środku pola.

Bartosz Ława (Pogoń Szczecin, 1) - kapitan Portowców to cichy bohater sobotniej konfrontacji z Sandecją. Kreatywny w środku pola, organizował grę, obdarowywał dokładnymi podaniami graczy odpowiedzialnych za ofensywę. Zaangażowany także w działania obronne, na początku drugiej połowy wybił niemal z linii bramkowej niechybnie zmierzającą do siatki futbolówkę.

Adrian Błąd (Zawisza Bydgoszcz, 2) - kolejny znakomity mecz pomocnika Zawiszy. Młody pomocnik beniaminka zdobył już trzeciego gola dla swojej ekipy w tym sezonie, a to dopiero piąty mecz.

Bartłomiej Niedziela (Arka Gdynia, 1) - były podopieczny Nemeca we Flocie powoli odzyskuje zaufanie trenera. W meczu przeciwko Olimpii zagrał od początku spotkania. Sił starczyło na razie tylko na 60 minut, ale w trakcie tej godziny był najlepszy na boisku. Często skrzydłami rozrywał defensywę elblążan. W 25 minucie przeprowadził akcję marzenie. Po kilkudziesięciometrowym rajdzie, już w polu karnym gości jak tyczki slalomowe minął 3-4 piłkarzy Olimpii i wyłożył jak na tacy piłkę Ivanovskiemu.

Maciej Kowalczyk (Kolejarz Stróże, 1) - napastnik Kolejarza zdobył gola dla swojej ekipy, a także wiele razy pokazywał się partnerom z drużyny w akcjach ofensywnych. Groźny pod bramką ekipy z Polkowic.

Pavol Cicman (Piast Gliwice, 1) - w dużej mierze przyczynił się do zwycięstwa Piasta. Wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a w końcówce zaliczył asystę przy trzecim golu dla gliwiczan.

* - ilość nominacji do jedenastki kolejki

Ławka rezerwowych: Andrzej Witan (Zawisza Bydgoszcz), Witold Cichy (Kolejarz Stróże), Jakub Biskup (Termalica Bruk-Bet Nieciecza), Piotr Kosiorowski (Dolcan Ząbki), Wojciech Wilczyński (Arka Gdynia), Vuk Sotirović (Pogoń Szczecin), Piotr Ruszkul (Olimpia Grudziądz).