Gol Grzegorzewskiego zdecydował - relacja z meczu Miedź Legnica - Jarota Jarocin

Gol Jakuba Grzegorzewskiego przesądził o wygranej Miedzi Legnica w starciu z Jarotą Jarocin. Mecz nie należał do wielkich widowisk, ale gospodarze odnieśli zwycięstwo zasłużenie.

Dawid Sołtys

Kibice w Legnicy po cichu liczyli, że ponownie zobaczą pogrom. Od meczu z Górnikiem Wałbrzych minęło jednak już trzy tygodnie i kolejny przeciwnik - Jarota gra zupełnie inaczej.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla Miedzi, bo już po sześciu minutach prowadziła 1:0. Gola zdobył Jakub Grzegorzewski, wykorzystując dośrodkowanie z lewej strony boiska. Minął zwodem graczy Jaroty i z kilkunastu metrów trafił do siatki Dariusza Brzostowskiego.

Po kilkunastu minutach próbę wyrównania stanu meczu podjęli goście. Strzał z dystansu Krzysztofa Bartoszaka minął słupek. Potem jeszcze z rzutu wolnego Andrzeja Bledzewskiego próbował pokonać Krzysztof Czabański. Z tym uderzeniem nie miał jednak żadnych problemów golkiper miejscowych.

Miedź przed przerwą mogła podwyższyć rezultat. Najlepszą okazję miał Mateusz Gawlik. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcina Garucha uderzył piłkę głową, ale nad bramkę wybił ją Brzostowski.

W końcu piłka zatrzepotała w siatce po trafieniu głową Grzegorzewskiego. Kibice już się cieszyli, ale arbiter uznał, że piłkarz Miedzi faulował obrońcę Jaroty i gola nie uznał. Trochę szczęścia zabrakło też Kamilowi Zielińskiemu, po którego lekkim uderzeniu piłka zmierzała do bramki, ale w ostatniej chwili wybił ją obrońca. Sędzia mógł w tej sytuacji podyktować jedenastkę, bo w momencie uderzenia Zieliński wyraźnie był popychany.

W drugiej połowie akcji było jak na lekarstwo. Podopieczni Czesława Owczarka mieli jedną wyśmienitą szansę w 61. minucie. Maciej Tomkowiak w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył obok bramki.

W końcówce Jarota próbowała atakować, a Miedź groźnie kontrowała. Marcin Orłowski zamiast do pustej bramki trafił w obrońcę, a Marcin Nowacki z 50 metrów lobował Brzostowskiego, lecz minimalnie chybił.

- W drugiej połowie byliśmy bardzo zmotywowani, by ten wynik zmienić. Było wiele kontrowersyjnych sytuacji. Myślę, że arbiter tę drogę z ekstraklasy do III ligi będzie cały czas kontynuował, mam taką nadzieję. Decyzjami swoimi czuwał nad przebiegiem meczu - stwierdził szkoleniowiec gości Czesław Owczarek.

Trener legniczan zgodził się z opiekunem Jaroty co do jednego - nie był to najlepszy dzień dla sędziego Mariusza Trofimca. - Nasza wygrana zdecydowanie zasłużona. Mam tylko pretensje, że chłopcy nie strzelili więcej goli. Już w pierwszej połowie mogliśmy wygrać wyżej, gdyby nie błędy sędziego - powiedział Bogusław Baniak.

Miedź Legnica - Jarota Jarocin 1:0 (1:0)
1:0 - Grzegorzewski 6'

Miedź Legnica: Bledzewski - Zasada, Gawlik, Woźniczka, Hempel (68' Starosta), Madejski (66' Orłowski), Feciuch, Garuch, Zieliński (90' Kuzimski), Nowacki, Grzegorzewski.

Jarota Jarocin: Brzostowski - Oczkowski, Nawrocki (46' Cierniewski), Garbarek, Śliwa, Pawlak (72' Kamiński), Danielak, Czabański (46' Tomkowiak), Grobelny, Skowron (77' Owczarek), Bartoszak.

Żółte kartki: Grzegorzewski, Woźniczka, Zieliński, Mowlik (Miedź) oraz Skowron, Tomkowiak, Oczkowski (Jarota).

Sędzia: Mariusz Trofimiec (Kielce).

Widzów: 1800.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!