Młoda Ekstraklasa: Pierwsze zwycięstwo Podbeskidzia, derby stolicy dla Legii

W niedzielę odbyły się trzy spotkania 7. kolejki Młodej Ekstraklasy. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosło Podbeskidzie Bielsko-Biała, które pokonało na wyjeździe Ruch Chorzów 2:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Górale strzelali gole po przerwie, a drogę do siatki znaleźli Daniel Gołuch i Daniel Bujok. Dzięki temu sukcesowi ekipa Andrzeja Wyroby opuściła ostatnie miejsce w tabeli.

Derby stolicy dla Legii. Wojskowi wygrali z Polonią 2:1, mimo że to Czarne Koszule prowadziły jako pierwsze. Na trafienie Daniela Ciacha gospodarze odpowiedzieli jednak bramkami Dominika Furmana i Kamila Kamińskiego. Legioniści zainkasowali zatem trzy punkty i awansowali na pozycję wicelidera.

W trzecim niedzielnym pojedynku Górnik Zabrze pokonał u siebie ŁKS Łódź 2:1. Trójkolorowi od początku kontrolowali sytuację na boisku i w drugiej połowie mieli już przewagę dwóch goli. Ostatecznie triumfowali skromniej, gdyż rozmiary porażki swojej drużyny zmniejszył w 73. minucie Przemysław Kita.

Na poniedziałek zaplanowano dwa kolejne spotkania 7. kolejki. Lechia Gdańsk podejmie Koronę Kielce, zaś Śląsk Wrocław zmierzy się z Cracovią Kraków.