Sparingowo: Dublerzy Warty pokonali wicelidera III ligi

W spotkaniu sparingowym rozegranym na stadionie przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu Warta wygrała z Polonią Środa Wlkp. 2:1. Bramki dla zielonych zdobyli Tomasz Foszmańczyk oraz Mariusz Gabrych.

Szymon Mierzyński

To już drugi sparing ekipy ze stolicy Wielkopolski w ostatnim czasie. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu (w starciu z GKS Dopiewo), trener Artur Płatek desygnował do gry piłkarzy, którzy nie wystąpili w niedzielnej potyczce z Flotą Świnoujście, bądź spędzili na murawie mało minut.

Szansę otrzymali m. in.: Adrian Laskowski, Michał Ciarkowski, Paweł Beser, Damian Zawadzki, Mariusz Gabrych, Adrian Wojtkowiak, czy testowany obrońca Lecha Rypin, Piotr Kulpaka.

Bramki dla zielonych padły w 38. i 67. minucie, a strzelili je Tomasz Foszmańczyk oraz Gabrych. - Mecz toczył się pod nasze dyktando. Mieliśmy przewagę przez 90 minut, choć trzeba przyznać, że Polonia Środa Wlkp. okazała się nieco trudniejszym przeciwnikiem niż GKS Dopiewo, z którym graliśmy w ubiegłym tygodniu. Zarówno zawodnicy, jak i trener Płatek uznali, że sparing to najlepsza forma jednostki treningowej dla tych, którzy rzadziej pojawiają się na murawie w pojedynkach ligowych - powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl rzecznik prasowy Warty, Hubert Niedzielski.

Czy spotkania kontrolne rozgrywane w środku tygodnia staną się tradycją poznaniaków? - Wszyscy są z nich zadowoleni, więc niewykluczone, że tak będzie - dodał Niedzielski.

Warta Poznań - Polonia Środa Wlkp. 2:1 (1:0)
1:0 - Foszmańczyk 38'
2:0 - Gabrych 67'
2:1 - Stańczyk 89'

Skład Warty: Radliński - Sasin, Laskowski, Kulpaka, Kosznik, Scherfchen, Foszmańczyk, Ciarkowski, Bereszyński, Ujek, Gajtkowski; grali także: Beser, Zawadzki, Iwanicki, Filip Marciniak, Gabrych, Wojtkowiak.