Młoda Ekstraklasa: Wysokie zwycięstwo mistrza

W sobotę odbyły się trzy spotkania 9. kolejki Młodej Ekstraklasy. Zwycięstwa zapisały na swoim koncie: KGHM Zagłębie Lubin, PGE GKS Bełchatów oraz ŁKS Łódź.

Szymon Mierzyński

Najpewniej triumfował mistrz z ubiegłego sezonu. Miedziowi pokonali Jagiellonię Białystok aż 3:0. Losy tego meczu były rozstrzygnięte już w przerwie, gdy gospodarze prowadzili różnicą dwóch goli.

Podobny przebieg miało starcie w Bełchatowie. Po pierwszych 45 minutach PGE GKS też prowadził 2:0, tyle że na tym zakończył strzelanie. Podopieczni Krystiana Kieracha okazali się lepsi od Lechii Gdańsk.

ŁKS to jedyny zespół, który zainkasował punkty na wyjeździe. Ekipa Marcina Pyrdoła i Jarosława Dziedzica pokonała w Bielsku-Białej Podbeskidzie 1:0. Decydujący gol padł w 75. minucie. Wówczas Oskar Osowski skutecznie egzekwował rzut karny.

Na niedzielę zaplanowano trzy kolejne spotkania 9. kolejki. W najciekawszym z nich Górnik Zabrze podejmie Koronę Kielce. Liderujący Widzew Łódź zmierzy się natomiast z Ruchem Chorzów.