El. EURO 2012: Szkocja blisko barażu, Czesi muszą liczyć na pomoc Hiszpanii

W jedynym sobotnim spotkaniu eliminacji do ME Szkoci skromnie pokonali na wyjeździe Liechtenstein. Wyspiarze wyprzedzili Czechów i przedostali się na 2. miejsce. Pozostaną na nim, jeśli we wtorek pokonają niewalczącą już o nic Hiszpanię.

Konrad Kostorz

- Oczekuję zwycięstwa. Jeśli jednak nie zagramy na odpowiednim poziomie, Liechtenstein będzie miał szansę - oceniał przed meczem Craig Levein. Selekcjoner Szkotów miał uzasadnione obawy, ponieważ w Glasgow jego zespół pokonał europejskiego kopciuszka zaledwie 2:1 po golu zdobytym w 97. minucie.

Tym razem Wyspiarze wygrali równie skromnie, ale 3 "oczka" zapewnili sobie już przed przerwą po uderzeniu Craiga Mackaila-Smitha. To pierwszy gol 27-letniego napastnika Brighton and Hove Albion w narodowych barwach. Po przerwie goście dążyli do zdobycia drugiej bramki, a bliscy powodzenia byli Steven Naismith i James Morrison.

Szkoci, którzy nie wystąpili na wielkiej imprezie od 1998 roku, mają wszystko w swoich rękach, jeśli chodzi o awans do baraży. Muszą jednak pokonać na wyjeździe Hiszpanię. Trudno przypuszczać, by mistrzowie świata i Europy odpuścili, skoro mają szansę na komplet punktów. Jeśli Darren Fletcher i spółka polegną w Alicante, będą musieli liczyć na porażkę Czechów na Litwie.

Liechtenstein - Szkocja 0:1 (0:1)
0:1 - Mackail-Smith 32'