Serie A: Inter pnie się w górę tabeli i nie traci szans na scudetto!

Dyspozycja Nerazzurrich wciąż pozostawia sporo do życzeń. Mimo to zespół Claudio Ranieriego zdołał zdobyć 3 punkty w zaległym meczu z Genoą i przesunąć się z 11. na 7. pozycję w tabeli. Do prowadzącego w tabeli Juventusu Inter traci już tylko 10 "oczek".

W tym artykule dowiesz się o:

Inter od pierwszego gwizdka na Stadio Luigi Ferraris przystąpił do zdecydowanych ataków. W 8. minucie Giampaolo Pazzini przegrał pojedynek jeden na jeden z Sebastienem Frey'em. W 34. były konkurent Artura Boruca popisał się interwencjami światowej klasy. Najpierw odbił "bombę" Waltera Samuela po kornerze, a następnie zatrzymał dobitkę z trzech metrów Diego Milito.

Po zmianie stron cały czas więcej z gry mieli podopieczni Claudio Ranieriego. Nerazzurri dominowali, jednak nie potrafili znaleźć drogi do bramki. Tymczasem piłka zatrzepotała w siatce po strzale głową Andreasa Granqvista. Arbiter uznał jednak, że stoper Rossoblu znajdował się na minimalnym spalonym.

Jedyna prawidłowo zdobyta bramka w meczu padła w 67. minucie po świetnej akcji Ricardo Alvareza i Yuto Nagatomo. Przy uderzeniu Japończyka Frey nie miał nic do powiedzenia. Goście z Mediolanu chcieli pójść za ciosem, ale skuteczności znów zabrakło najgorszemu według kibiców piłkarzowi Serie A, Milito. Argentyńczyka w 81. minucie zastąpił wracający po kontuzji Diego Forlan.

W końcówce obie drużyny zmarnowały wymarzone okazje. Najpierw bohaterem gości został Julio Cesar, broniąc strzały Marco Rossiego i Miguela Veloso. W 91. minucie na 2:0 powinien podwyższyć Pazzini, ale z 10 metrów, mając przed sobą tylko Frey'a, fatalnie spudłował.

Genoa - Inter 0:1 (0:0)

0:1 - Nagatomo 67'