Stranieri z T-Mobile Ekstraklasy: Gole, debiuty, asysty (wideo)

24 piłkarzy grających na co dzień w T-Mobile Ekstraklasie i polskiej I lidze wystąpiło w środowych meczach międzypaństwowych. Edgar Cani z Polonii Warszawa i Andraz Kirm z Wisły Kraków wpisali się na listy strzelców, a inny wiślak Maor Melikson zanotował asystę.

Maciej Kmita

Dla Caniego występ od 1. minuty w towarzyskim spotkaniu z Gruzją, w której barwach wystąpił jego kolega z Czarnych Koszul Władimir Dwaliszwili, był debiutem w seniorskiej reprezentacji Albanii. 23-letni snajper Polonii już w 3. minucie gry zdobył swojego premierowego gola w narodowych barwach. Jeszcze w pierwszej połowie wyczyn kolegi z warszawskiego klubu mógł skopiować Dwaliszwili, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Ostatecznie Gruzja zwyciężyła 2:1 po kuriozalnym golu w 87. minucie.

Zobacz premierową bramkę Caniego w reprezentacji Albanii, zmarnowany rzut karny Dwaliszwiliego:

Na listę strzelców wpisał się również Kirm, który w rundzie wiosennej nie miał dobrej passy. Słoweniec co prawda zdobył gola w ligowym meczu z Zagłębiem Lubin, ale daleki jest od swojej najwyższej formy. Melikson natomiast ma zostać jednym z liderów nowo budowanej reprezentacji Izraela. Taki plan ma Eli Gutman, który pod koniec roku zastąpił Luisa Fernandeza na stanowisku selekcjonera Izraelczyków.

Zobacz bramkę Andraża Kirma:
Zobacz asystę Maora Meliksona:

Pozostali ligowcy nie zapisali się podczas meczów swoich reprezentacji niczym szczególnym. Na uwagę zasługuje debiut obrońcy Cracovii Milosa Kosanovicia w młodzieżowej reprezentacji Serbii i czyste konto Sergeia Pareiki zachowane w spotkaniu z Salwadorem. Macedonia z Mirko Ivanovskim i Aleksandarem Todorovskim przegrała 1:2 z Luksemburgiem, a pomocnik Lecha Poznań Aleksandyr Tonew przysłużył się do podwyższenia wartości rynkowej bramkarza reprezentacji Węgier Adama Bogdana, przegrywając z nim pojedynek sam na sam.

Zobacz znakomitą interwencję Adama Bogdana po strzale Aleksandyra Tonewa:

Na zgrupowaniu litewskiej "młodzieżówki" przebywali Vytautas Andriuskevicius z Lechii Gdańsk i Audrius Brokas z Wigier Suwałki, ale ich zespół zmierzył się w wewnętrznym sparingu z Litwą B.

Bilans stranierich z T-Mobile Ekstraklasy i niższych lig w ostatnich meczach reprezentacyjnych: