ME: Młodzi znów pomścili starszych - relacja z meczu Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa

Piłkarze Śląska Wrocław, którzy występują w Młodej Ekstraklasie, znów pomścili starszych kolegów z pierwszego zespołu i pokonali swojego rywala. W poniedziałek młodzi wrocławianie pokonali swoich rówieśników z Polonii Warszawa.

Artur Długosz

Piłkarze Śląska Wrocław, którzy występują w T-Mobile Ekstraklasie w 2012 roku radzą sobie fatalnie. Lepiej prezentują się ich młodsi koledzy, którzy grają w Młodej Ekstraklasie. W niedzielę pierwszy zespół WKS-u przegrał w Warszawie 0:3. W poniedziałek zielono-biało-czerwonych pomścili młodsi koledzy, którzy z Czarnymi Koszulami rozprawili się... 3:0.

Drużyna prowadzona przez Łukasza Becellę do poniedziałkowej potyczki przystąpiła wzmocniona trzema zawodnikami, którzy normalnie trenują z drużyną Oresta Lenczyka. Od pierwszych minut ton wydarzeniom na boisku nadawali właśnie wrocławianie. Dobrze prezentował się zwłaszcza Łukasz Gikiewicz, z którym obrońcy drużyny z Warszawy mieli sporo problemów.

To właśnie ten napastnik po dośrodkowaniu Patrika Mraza z rzutu rożnego wpisał się na listę strzelców w 34. minucie. Tuż przed przerwą mógł on jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale tym razem nie zdołał skierować piłki do bramki.

Od początku drugiej połowy Polonia ruszyła do ataku, a piłkarze Śląska skupili się na defensywie i wyprowadzali groźne kontry. W 55. minucie po podaniu Grzegorza Skrzypczaka na listę strzelców znów wpisał się Gikiewicz. Później gospodarze jeszcze mogli podwyższyć prowadzenie, ale brakowało im precyzji. Dopiero w 78. minucie padła trzecia bramka dla WKS-u. Tym razem asystował "Giki", a piłkę do bramki skierował Skrzypczak.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, chociaż wrocławianie swojego rywala mogli odprawić z jeszcze większym bagażem goli.

Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa 3:0 (1:0)

1:0 - Łukasz Gikiewicz 34'
2:0 - Łukasz Gikiewicz 55'
3:0 - Skrzypczak 78'

Śląsk: Wrąbel - Mraz, Cetnarski, Juraszek, Zieliński, Fedyna (81' Repski), Menzel, Majcher (64' Przybylski), Garyga, Tetłak (55' Skrzypczak), Łukasz Gikiewicz.

Polonia: Budzyński - Olczak, Ciach, Joczys, Pazio, Michalski, Rusak, Gliński (58' Kur), Weis (76' Hernik), Sikorski (65' Prądziński), Grunt.

Żółte kartki: Cetnarski, Gikiewicz, Skrzypczak, Przybylski (Śląsk).

Czerwona kartka: Przybylski (Śląsk) /83' - za drugą żółtą/.