ME: Kryzys Kolejorza - relacja z meczu Lech Poznań - Widzew Łódź

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

W spotkaniu 30. kolejki Młodej Ekstraklasy Lech Poznań przegrał na stadionie we Wronkach z Widzewem Łódź 1:2. Zespół Andrzeja Kretka zainkasował trzy punkty dzięki golom Rafała Serwacińskiego i Cezarego Pankowskiego.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsza połowa była ciekawa i obfitowała w spięcia podbramkowe. Już w 11. minucie doskonałą okazję zmarnował Jakub Kapsa, który mając przed sobą tylko Konrada Kowalskiego, uderzył wprost w niego. Chwilę później Rafał Serwaciński pokazał zawodnikowi Kolejorza jak wykorzystywać takie sytuacje i z zimną krwią pokonał Seweryna Derbisza.

Podopieczni Jerzego Cyraka przyjęli zimny prysznic, jednak szybko się otrząsnęli. Wyrównanie padło w 18. minucie, gdy Kapsa ruszył do długiego podania Jędrzeja Łągiewki i skierował piłkę do siatki ładnym lobem.

Kolejne fragmenty przyniosły małe uspokojenie i następna ciekawa akcja miała miejsce dopiero w 31. minucie. Z rzutu wolnego precyzyjnie zacentrował Serwaciński, ale na 5. metrze koszmarnie skiksował Rafał Augustyniak, przez co Derbisz miał ułatwione zadanie. Tuż przed przerwą gościom udało się jednak odzyskać prowadzenie, bowiem kapitalny strzał sprzed pola karnego oddał Cezary Pankowski. Soczyście uderzona futbolówka poleciała tuż przy słupku i golkiper poznaniaków nie miał żadnych szans na interwencję.

Gospodarze nie musieli schodzić na przerwę z niekorzystnym wynikiem, gdyby skuteczniejszy był Patryk Wolski. Napastnik Lecha zmarnował dwie świetne okazje. Najpierw z ostrego kąta trafił w boczną siatkę, zaś w doliczonym czasie przegrał pojedynek sam na sam z Kowalskim.

Druga połowa nie była już tak ciekawa. Widzew nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramką Derbisza, z kolei gospodarze, choć wypracowali kilka sytuacji, razili nieskutecznością. Zimnej krwi zabrakło Wolskiemu, Markowi Worochowi i Emilowi Szczupakowskiemu. Wszyscy mieli stuprocentowe szanse, lecz pudłowali bądź uderzali wprost w Kowalskiego.

Lech przegrał z Widzewem 1:2 i zaliczył piąty z rzędu mecz bez zwycięstwa. W końcówce sezonu poznaniacy wpadli w kryzys, przez co stracili szanse na uplasowanie się w czołówce. Łodzianie natomiast zajmują 7. miejsce.

Lech Poznań - Widzew Łódź 1:2 (1:2) 0:1 - Serwaciński 15' 1:1 - Kapsa 18' 1:2 - Pankowski 41'

Lech Poznań: Derbisz - Łągiewka (61' Baraniak), Sadowski (46' Przepióra), Witt, Szczupakowski, Drewniak, Chromiński (46' Pietras), Maślany, Kapsa (46' Byszewski), Bagiński (64' Woroch), Wolski.

Widzew Łódź: Kowalski - Augustyniak, Płoski, Gniadzik, Wybranowski, Jakub Rozwandowicz (89' Borys), Maksymilian Rozwandowicz, Żigajevs (83' Bartłoszewski), Pankowski, Narożnik, Serwaciński (79' Fortuna).

Żółte kartki: Szczupakowski (Lech) oraz Żigajevs, Wybranowski (Widzew).

Sędzia: Marcin Mikołajczyk (Koszalin).

Widzów: 121.

WYNIKI NIEDZIELNYCH I PONIEDZIAŁKOWYCH MECZÓW 30. KOLEJKI MŁODEJ EKSTRAKLASY:

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:0 (1:0) 1:0 - Majcher

ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok 3:3 (2:1) 1:0 - Strzelczyk 14' 1:1 - Mackiewicz 20' 2:1 - Kita 43' 2:2 - Jastrzębski 57' 3:2 - Jurkowski 70' 3:3 - Kosiński 74'

Polonia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 7:3 (3:2) 0:1 - Curić (k.) 4' 0:2 - Wojtasik 25' 1:2 - Weis 30' 2:2 - Ciach 32' 3:2 - Rusak 39' 4:2 - Ciach 62' 4:3 - Janeczko 75' 5:3 - Grunt 81' 6:3 - Prądziński 89' 7:3 - Ciach 90'

Korona Kielce - Legia Warszawa 1:2 (0:1) 0:1 - Żurek 25' 1:1 - Janiec 48' 1:2 - Misiak 74'