Efektowne zwycięstwo Warty w pierwszym sparingu

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Kórniku Warta Poznań wygrała z Jarotą Jarocin 5:2. Dublet w ekipie Czesława Owczarka skompletowali Łukasz Grzeszczyk i Łukasz Zaniewski.

Szymon Mierzyński

Ten pierwszy mógł nawet zaliczyć hat-trick, ale 26. minucie chybił z rzutu karnego. Oprócz wspomnianej dwójki na listę strzelców w szeregach zielonych wpisał się także Idrissa Cisse.

Sztab szkoleniowy I-ligowca testował w tej potyczce kilku piłkarzy. Oprócz Cisse byli to: Marcin Trojanowski (ostatnio Chojniczanka Chojnice), Mateusz Pogonowski (Legia Warszawa ME), Michał Płotka (Arka Gdynia), Bartłomiej Pawłowski (Jarota Jarocin), Sani Goringo Abubakar (LZS Piotrówka) oraz Łukasz Zaniewski (Dolcan Ząbki).

- Trenerzy nie podjęli jeszcze decyzji co do ich przyszłości. Mamy za sobą dopiero pierwszy sparing. Cała grupa pozostanie na razie w Poznaniu i będziemy im się przyglądać na kolejnych treningach - poinformował portal SportoweFakty.pl kierownik Warty, Karol Majewski.

Następny pojedynek kontrolny zieloni rozegrają w sobotę 7 lipca z KGHM Zagłębiem Lubin.

5:2 - Zaniewski 70'

W 26. minucie Łukasz Grzeszczyk nie wykorzystał rzutu karnego (nie trafił w bramkę).

Skład Warty: I połowa: Radliński - Bartczak, Mysiak, Ciach, Kosznik, Laskowski, Trojanowski, Grzeszczyk, Pogonowski, Jakóbowski, Cisse; II połowa: Beser - Płotka, Wichtowski, Bartkowiak, Mójta, Pawłowski, Ngamayama, Marciniak, Abubakar, Zaniewski, Piceluk (65' Giel).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!