Perquis nie ma ofert i trafia dla Sochaux

Zagraniczne media od kilkunastu tygodni informują, że Damien Perquis może opuścić FC Sochaux. Nie można wykluczyć jednak, że reprezentant Polski zostanie w dotychczasowym klubie.

Konrad Kostorz

Damien Perquis po Euro 2012 i urlopie powrócił do FC Sochaux, z którym wiąże go jeszcze roczny kontrakt. Po kilku dniach treningów środkowy obrońca wziął udział w wygranym 5:0 sparingu z FC Meyrin. Perquis rozegrał 84 minuty, a na początku drugiej połowy zdobył gola strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Reprezentant Polski nie ukrywa, że chciałby zmienić barwy klubowe, a prezydent Les Lionceaux zapewnił, iż nie będzie czynił stoperowi przeszkód w transferze. Tymczasem jak informuje Le Pays, do Sochaux nie wpłynęła jeszcze żadna oferta za Perquisa. Wcześniej prasa informowała, że 28-latkiem interesują się inne drużyny z Ligue 1 oraz kluby z Rosji, Anglii, Niemiec i Ukrainy.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)