ME: Zabójcza skuteczność Czarnych Koszul - relacja z meczu Lech Poznań - Polonia Warszawa

W spotkaniu 2. kolejki Młodej Ekstraklasy Lech Poznań przegrał z Polonią Warszawa, mimo że był zdecydowanie lepszy od rywala. Dublet w szeregach gości ustrzelił Mateusz Gliński.

Szymon Mierzyński

Początek był bardzo dobry w wykonaniu Kolejorza. W 8. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie po tym jak Bartosz Bereszyński wpadł w pole karne, wyłożył futbolówkę Adrianowi Cierpce, ale ten koszmarnie spudłował z 7 metrów. Ta sytuacja mogła się zemścić na poznaniakach niedługo po upływie kwadransa. Rzut wolny z 25 metrów egzekwował Sebastian Olczak i uderzył minimalnie obok słupka.

W dalszych fragmentach przewagę optyczną miał Lech, jednak konkretniejsza w swoich poczynaniach była Polonia. W 33. minucie przełożyło się to na wynik. Michał Dobkowski dośrodkował z prawego skrzydła, Karol Linetty popełnił fatalny kiks przy próbie przecięcia tego zagrania, w efekcie Mateusz Gliński miał otwartą drogę do bramki. Nie zmarnował szansy i płaskim uderzeniem pewnie pokonał Aleksandra Wandzela.

Tuż przed przerwą asystujący w poprzedniej akcji Dobkowski sam mógł się wpisać na listę strzelców. Zabrakło mu jednak zimnej krwi i przegrał pojedynek jeden na jeden z golkiperem Kolejorza.

W drugiej połowie obraz gry uległ diametralnej zmianie. Miażdżącą przewagę uzyskali gospodarze. Już w 48. minucie Emil Szczupakowski dośrodkował dokładnie do Bereszyńskiego, ale strzał głową tego drugiego w sobie tylko znany sposób obronił rezerwowy Tomasz Wojtkiewicz. Kolejną kapitalną interwencję bramkarz Polonii zaliczył po precyzyjnym uderzeniu Adama Gajdy.

Lechici nadal atakowali, ale w dalszym ciągu zawodziła ich skuteczność. W 56. minucie Szymon Drewniak idealnie obsłużył Bartłomieja Olejniczaka, ten łatwo zwiódł obrońcę, lecz fatalnie przestrzelił z 8 metrów. Kilka chwil później ten sam zawodnik huknął z ostrego kąta w słupek.

Lech permanentnie przebywał na połowie Czarnych Koszul, szukając wyrównania, ale nie udało mu się pokonać Wojtkiewicza. Tymczasem w 91. minucie ekipa Andrzeja Sikorskiego przeprowadziła pierwszą dobrą akcję w drugiej części i przesądziła losy rywalizacji. Gliński ruszył do prostopadłego podania, stanął oko w oko z Wandzelem, minął go i dopełnił formalności z kilku metrów.

Polonia zwyciężyła ostatecznie 2:0, choć była drużyną zdecydowanie słabszą niż poznaniacy. Zaprezentowała jednak zabójczą skuteczność, dzięki czemu zdobyła pierwsze punkty w nowym sezonie i opuściła ostatnie miejsce w tabeli.

Lech Poznań - Polonia Warszawa 0:2 (0:1)
0:1 - Mateusz Gliński 33'
0:2 - Mateusz Gliński 90+1'

Lech Poznań: Aleksander Wandzel - Adrian Cieślak, Błażej Cyfert (46' Emil Szczupakowski), Tomasz Kędziora, Jarosław Ratajczak, Szymon Drewniak, Karol Linetty (46' Adam Gajda), Adrian Cierpka (46' Wiktor Witt), Bartłomiej Olejniczak, Patryk Wolski (63' Dominik Chromiński), Bartosz Bereszyński.

Polonia Warszawa: Dominik Budzyński (46' Tomasz Wojtkiewicz) - Roger Salla, Jan Dźwigała, Maciej Joczys, Paweł Tyburski, Bartłomiej Stryjek (46' Kamil Matulka), Sebastian Olczak (73' Maciej Wierzbowski, 80' Dominik Ochman), Borys Rusak, Konrad Wrzesiński, Mateusz Gliński, Michał Dobkowski (75' Kamil Hernik).

Żółte kartki: Błażej Cyfert, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński (Lech) oraz Maciej Joczys, Sebastian Olczak (Polonia).

Sędzia: Tomasz Marciniak.