Rzut karny na wagę trzech punktów - relacja z meczu GKS Tychy - Miedź Legnica

GKS Tychy odniósł skromne zwycięstwo, pokonując Miedź Legnica 1:0. Jedyny gol padł w 65. minucie, kiedy to Piotr Rocki pewnie wykorzystał jedenastkę, podyktowaną za faul na Mateuszu Wawocznym.

Dominik Polesiński

Na stadionie miejskim w Jaworznie, gdzie swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa GKS Tychy gościła, dobrze prezentująca się ostatnio Miedź Legnica. Mimo iż spotkanie rozegrane było niemal przy pustych trybunach to nieliczni kibice liczyli na niezłe widowisko. Niestety poziom spotkania i atrakcyjność zdecydowanie zawiodły.

W pierwszej połowie piłkarzem mającym najwięcej pracy był broniący tyskiej bramki Piotr Misztal, który raz za razem musiał interweniować. Nie były to jednak parady po efektownych strzałach rywali, a głównie liczne interwencje na przedpolu, przecinające dośrodkowania skrzydłowych z Legnicy. O anemicznych strzałach z dystansu Wojciecha Łobodzińskiego i Piotra Kasperkiewicza nie ma się co rozwodzić.

Wyraźna przewaga jaką miała Miedź w pierwszej połowie, nie została udokumentowana golem choć trzeba przyznać, że podopieczni Bogusława Baniaka nie stworzyli żadnej stuprocentowej okazji.

Druga odsłona była już bardziej wyrównana i przyniosła jednego gola. W 65. minucie Adrian Woźniczka podciął we własnym polu karnym Mateusza Wawocznego i arbiter nie miał wątpliwości wskazując na "wapno". Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się doświadczony Piotr Rocki.

Do ostatniego gwizdka przyjezdni dążyli do wyrównania, ale ich akcje przypominały bicie głową w mur. Mądrze grająca defensywa GKS-u Tychy trzymała rywala na dystans, nie pozwalając na swobodne rozgrywanie akcji.

GKS Tychy - Miedź Legnica 1:0 (0:0)
1:0 - Rocki (k.) 65'

GKS Tychy: Piotr Misztal - Maciej Mańka, Łukasz Kopczyk, Tomasz Balul, Adrian Chomiuk, Mateusz Mączyński, Bartłomiej Babiarz (70' Mateusz Bukowiec), Mateusz Kupczak, Mateusz Wawoczny (85' Ivica Zunić), Piotr Rocki (90' Krzysztof Bizacki), Marcin Folc.

Miedź Legnica: Aleksander Ptak - Krzysztof Wołczek (80' Kamil Hempel), Adrian Woźniczka, Mateusz Bany, Mariusz Zasada, Piotr Madejski, Piotr Kasperkiewicz, Adrian Łuszkiewicz (80' Alexandre), Marcin Nowacki (61' Jakub Grzegorzewski), Wojciech Łobodziński, Zbigniew Zakrzewski.

Żółte kartki: Mączyński, Kupczak (GKS) oraz Woźniczka, Kasperkiewicz (Miedź).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.