ME: Pogrom wicemistrza, Kolejorz nowym liderem - relacja z meczu Lech Poznań - KGHM Zagłębie Lubin

Przed 8. kolejką Młodej Ekstraklasy Lecha i Zagłębie dzieliły tylko trzy oczka. To mogłoby sugerować wyrównane widowisko, ale było zupełnie inaczej. Kolejorz rozgromił Miedziowych 4:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Od samego początku poznaniacy mieli dużą przewagę, lecz zanim otworzyli wynik nie wykorzystali dwóch świetnych okazji. Obie zmarnował Patryk Wolski, który najpierw fatalnie przestrzelił z 7 metrów, a po chwili główkował z bliska wprost w ręce Amadeusza Skrzyniarza.

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. W 24. minucie Kolejorz objął prowadzenie. Golkiper Miedziowych poradził sobie z próbami Bartłomieja Olejniczaka i Bartosza Bereszyńskiego, ale za każdym razem wypuszczał piłkę z rąk. Efekt? Dobitka Wolskiego była już skuteczna i po płaskim uderzeniu z ostrego kąta na tablicy wyników pojawiło się 1:0.

Minęły zaledwie trzy minuty i podopieczni Patryka Kniata mieli już dwubramkową przewagę. Błażej Cyfert podał prostopadle do wychodzącego na czystą pozycję Adama Gajdy, a ten nie dał Skrzyniarzowi najmniejszych szans potężnym strzałem pod poprzeczkę.

Zagłębie nie potrafiło w żaden sposób odpowiedzieć gospodarzom, a na początku drugiej połowy zrobiło się już 3:0. Szymon Zgarda wypatrzył urywającego się obrońcom Wolskiego, a ten, dostrzegając nie najlepsze ustawienie Skrzyniarza, przymierzył idealnie przy dalszym słupku.

To nie był koniec strzelania w wykonaniu gospodarzy. Czwarty gol padł po idealnie rozegranym rzucie wolnym. Tomasz Kędziora zacentrował na głowę Olejniczaka, ten zgrał futbolówkę do Bereszyńskiego, a 20-letni napastnik dopełnił formalności z 4 metrów.

Dopiero widmo klęski nieco obudziło lubinian. W końcówce zespół Pawła Karmelity zaczął wreszcie zagrażać bramce Jakuba Miszczuka. Najpierw pudła zaliczyli Damian Kowalczyk i Sebastian Bonecki, zaś w 90. minucie padł gol honorowy. Zdobył go Daniel Gałach, który płaskim uderzeniem wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Lech zwyciężył ostatecznie 4:1 i ten sukces dał mu 1. miejsce w tabeli. Nie wiadomo jeszcze czy poznaniacy pozostaną liderem na koniec kolejki. Wszystko zależy od rezultatów meczów z udziałem Legii Warszawa i Lechii Gdańsk. Wojskowi wybiegną na boisko w niedzielę, a ekipa z Trójmiasta dzień później.

Lech Poznań - KGHM Zagłębie Lubin 4:1 (2:0) 1:0 - Patryk Wolski 24' 2:0 - Adam Gajda 27' 3:0 - Patryk Wolski 49' 4:0 - Bartosz Bereszyński 51' 4:1 - Daniel Gałach 90'

Lech Poznań: Jakub Miszczuk - Jarosław Ratajczak, Adrian Cieślak, Błażej Cyfert, Tomasz Kędziora, Szymon Zgarda, Karol Linetty (62' Adrian Cierpka), Bartłomiej Olejniczak, Adam Gajda, Bartosz Bereszyński, Patryk Wolski (77' Piotr Fontowicz).

KGHM Zagłębie Lubin: Amadeusz Skrzyniarz - Sebastian Bonecki, Maciej Kowalski, Robert Dziedzina (75' Tomasz Azikiewicz), Mateusz Magdziak (46' Piotr Azikiewicz), Martins Ekwueme (59' Jarosław Kubicki), Jan Wojciechowski (46' Wojciech Galas), Roman Sloboda (46' Wojciech Zawistowski), Daniel Gałach, Ivan Hodur (64' Konrad Andrzejczak), Damian Kowalczyk.

Żółte kartki: Bartosz Bereszyński (Lech) oraz Martins Ekwueme (KGHM Zagłębie).

Sędzia: Artur Rózga (Bydgoszcz).

Widzów: 46.

8. KOLEJKA MŁODEJ EKSTRAKLASY:

Ruch Chorzów - Polonia Warszawa 4:2 (2:1) 1:0 - Grzegorz Kuświk 10' 2:0 - Bartosz Flis 30' 2:1 - Michał Dobkowski 40' 2:2 - Konrad Wrzesiński 53' 3:2 - Bartosz Flis 57' 4:2 - Sebastian Żukowski 87'

Korona Kielce - Górnik Zabrze 5:0 (5:0) 1:0 - Bartosz Papka 8' 2:0 - Michał Przybyła 25' 3:0 - Bartosz Papka 33' 4:0 - Michał Przybyła 43' 5:0 - Bartosz Papka 44'