Garbarnia zakończyła serię Stalówki - relacja z meczu Garbarnia Kraków - Stal Stalowa Wola

Garbarnia Kraków pokonała na stadionie Wawelu Stal ze Stalowej Woli. Ekipa z Krakowa zakończyła tym samy serię Stali siedmiu meczów bez porażki na wyjazdach.

Kamil Górniak

Garbarnia wyśmienicie rozpoczęła spotkanie ze Stalówką. Już w 2. minucie zawodów po kontrze gola zdobył Adrian Fedoruk, który od połowy boiska popędził na bramkę i pokonał Bartłomiej Dydo. 180 sekund później przed szansą na drugie trafienie stanął Mateusz Broź, ale przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem zielono-czarnych. Nie minęły kolejne trzy minuty i gospodarze powinni prowadzić 2:0, ale Broź nie wykorzystał rzutu karnego.

W 12. minucie goście po raz pierwszy zagrozili bramce Garbarnii, ale Wojciech Fabianowski z narożnika pola karnego nie trafił w światło bramki. Ekipa z Krakowa nastawiła się na kontry i to Stalowcy byli stroną atakującą. W 19. minucie błędu obrony Stali nie zdołał jednak wykorzystać Broź, który uderzył głową nad bramką. W kolejnych minutach na boisku nie działo się nic ciekawego. Wszystko spowodowane było fatalnymi warunkami jakie panowały na murawie.

W 34. minucie zielono-czarni byli blisko wyrównania, ale piłka po uderzeniu Michała Kachniarza z 20. metrów przeszła minimalnie obok słupka. W odpowiedzi dobrą akcję przeprowadzili gospodarze, ale Broź w dogodnej okazji uderzył nad bramką. Kilka minut po zmianie stron Stalowcy doprowadzili do remisu. Zespół z Podkarpacia wymienił przed polem karnym kilka podań. Futbolówka dotarła do Kachniarza, który wykorzystał sytuację sam na sam z Robertem Widawskim i zdobył gola.

W 63. minucie Sebastian Leszczak dobrze dograł w pole karne, ale Gjentijan Haxhijan uderzył głową tylko w bramkarza Stalówki. 120 sekund później aktywny Damian Łanucha trafił z 16. metrów w poprzeczkę. Potem golkiper Garbarni z trudem obronil uderzenie Wojciecha Białka. W odpowiedzi bardzo niecelnie sprzed pola karnego uderzył Paweł Byrski.

W 80. minucie Garbarnia ponownie wyszła na prowadzenie, którego już nie oddała. Wprowadzony kilka minut wcześniej Mariusz Stokłosa dobrze dośrodkował w pole karne wprost na głowę Kamila Rado, który strzałem w długi róg zdobył drugiego gola dla zespołu z Krakowa. Zielono-czarni rzucili się do odrabiania strat, ale nie byli już w stanie nic zrobić, aby chociaż zremisować spotkanie z Garbarnią.

Garbarnia Kraków - Stal Stalowa Wola 2:1 (1:0)
1:0 - Fedoruk 2'
1:1 - Kachniarz 52'
2:1 - Rado 81'

Garbarnia Kraków:  Widawski - Ryś, Haxhijan, Piszczek, Byrski, Leszczak (79' Kalicki), Uwakwe, Zelek (66' Wajda), Fedoruk (71' Stokłosa), Broź, Kozieł (58' Rado).

Stal Stalowa Wola: Dydo - Czarny, Dąbek, Żmuda, Sikorski, Kantor, Kachniarz (66' Białek), Horajecki, Łanucha, Majowicz (46' Widz), Fabianowski.

Żółte kartki: Zelek, Piszczek, Ryś, Stokłosa (Garbarnia) oraz Sikorski, Horajecki (Stal).

Czerwona kartka: Piszczek (Garbarnia - za drugą żółtą).

Sędzia: Tomasz Zieliński (Konin).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!