Młoda Ekstraklasa: Wisła ukarana walkowerem po meczu wygranym 6:0!

W poniedziałek młodzieżowcy Wisły pokonali Koronę 6:0, ale ich wysiłek okazał się pyrrusowy. Biała Gwiazda została bowiem ukarana walkowerem.

Szymon Mierzyński

Powód? Regulamin Młodej Ekstraklasy pozwala na przeprowadzenie sześciu zmian w jednym spotkaniu, ale maksymalnie trzy mogą mieć miejsce w trakcie gry (pozostałe trzy muszą nastąpić w przerwie). Tymczasem w zespole Kazimierza Kmiecika dokonano pięciu roszad, z czego czterech podczas pierwszej i drugiej połowy (w 24., 55., 75. i 82. minucie).

Ekstraklasa SA orzekła walkower na korzyść Korony, a to oznacza, że Wisła straciła trzy punkty, gdyż na boisku zwyciężyła 6:0.

To już drugi taki przypadek w obecnym sezonie. Wcześniej podobna decyzja zapadła po meczu 6. kolejki, także z udziałem krakowian (ich rywalem był Piast Gliwice). Wtedy jednak Biała Gwiazda zyskała dwa punkty, bowiem na boisku odnotowano remis 1:1.

->Tabela Młodej Ekstraklasy

->Klasyfikacja strzelców Młodej Ekstraklasy

Młoda Ekstraklasa: Legia bliska mistrzostwa jesieni, Lech przerwał kapitalną serię Widzewa