Puchar Króla: Barca przegrywała na Camp Nou z III-ligowcem! Jubileusz Villi

Bardzo ciekawie rozpoczęło się rewanżowe starcie 1/16 finału Pucharu Króla pomiędzy Dumą Katalonii i Deportivo Alaves. Ostatecznie obyło się jednak od niespodzianki.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Bez największych gwiazd na czele z Lionelem Messim i Andresem Iniestą do rewanżu  z III-ligowym Deportivo Alaves przystąpiła FC Barcelona. Duma Katalonii awans praktycznie miała zapewniony po pierwszym meczu, kiedy wygrała na wyjeździe 3:0. Rywale jednak chcieli się pokazać z jak najlepszej strony na Camp Nou i już w 17. minucie po fatalnym błędzie Martina Montoi z główki do siatki trafił Borja Viguera!

Barca przez długi okres nie potrafiła przedostać się przez szczelną 5-osobową linię defensywną przyjezdnych i dopiero najaktywniejszy na boisku Adriano Correia klepką z Thiago Alcantarą zdołał skutecznie ją wymanewrować.

O zwycięstwie liderów Primera Division przesądził powracający po drobnej kontuzji David Villa. Asturyjczyk w drugiej połowie w trzy minuty zaliczył dublet - najpierw świetnie wykonał rzut wolny, a następnie po asyście Cristiana Tello posłał piłkę do pustej bramki. Tym samym w środowy wieczór Villa zaliczył gole numer 300 i 301 w swojej profesjonalnej karierze.

W dwumeczu Barca pokonała Deportivo Alaves 6:1 i w 1/8 finału Pucharu Króla zmierzy się z II-ligową Cordobą.

FC Barcelona - Deportivo Alaves 3:1 (1:1)
0:1 - Viguera 17'
1:1 - Adriano 35'
2:1 - Villa 56'
3:1 - Villa 59'

Skład FC Barcelony: Pinto - Montoya, Mascherano, Puyol (80' Fabregas), Adriano (73' Planas) - Thiago, Sergi Roberto, Song - Jonathan dos Santos (69' Deulofeu), Villa, Tello.

***

W drugim dniu zmagań o Puchar Króla nie mieliśmy niespodzianek. Bramkową stratę odrobiła ekipa Dariusza Dudki, Levante UD, które w pierwszym meczu niespodziewanie przegrało 0:1 z Melilą. W rewanżu również było gorąco i jeszcze na kwadrans przed końcem awans w kieszeni mieli III-ligowcy! Niestety z powodu kontuzji Polaka zabrakło w meczowej kadrze.