Anglia: Pewne zwycięstwo Man City (wideo)

Manchester City zrehabilitował się za porażkę z Manchesterem United i tym razem zwyciężył swój mecz. Pokonał na wyjeździe Newcastle United 3:1.

Bartosz Zimkowski

Tydzień temu mistrz Anglii przegrał pierwszy mecz w sezonie. Uległ wspomnianemu Manchesterowi United. Teraz Roberto Mancini dokonał zmian w składzie i zamiast Mario Balotellego w pierwszym składzie pojawił się Carlos Tevez. Atak współtworzył z Sergio Aguero, który jako pierwszy trafił w tym spotkaniu do bramki przeciwnika.

Jeszcze przed przerwą po dośrodkowaniu Davida Silvy z rzutu rożnego gola zdobył Javi Garcia. Sytuacja Newcastle United zrobiła się nieciekawa. Wiara w fanów gospodarzy wstąpiła tuż po zmianie stron, gdy kontaktową bramkę uzyskał Demba Ba. Jednak tego dnia lepsi byli goście, którzy zwycięstwo przypieczętowali 11 minut przed końcem za sprawą Yaya Toure.

Newcastle United - Manchester City 1:3 (0:2)
0:1 - Aguero 10'
0:2 - Garcia 39'