Sparingowo: Derby Lecha z Wartą na remis

W spotkaniu sparingowym rozegranym we Wronkach Lech Poznań zremisował z Wartą Poznań 2:2. Oba gole dla ekipy Mariusza Rumaka zdobył Vojo Ubiparp.

Szymon Mierzyński

Rywalizacji nie towarzyszyły opady śniegu, ale było bardzo zimno. Lepiej do tych warunków dostosowali się gospodarze, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie. Adrian Bartkowiak chciał przeciąć dośrodkowanie z prawego skrzydła, lecz zagrał fatalnie, wprost pod nogi Vojo Ubiparipa. Serb wykorzystał ten prezent i przelobował Łukasza Radlińskiego.

W dalszej części meczu stroną dominującą był Kolejorz. W 40. minucie prowadzenie ekipy Mariusza Rumaka mogło być wyższe, lecz Ubiparip koszmarnie zachował się w sytuacji sam na sam z golkiperem Warty. Skiksował i trafił w plecy jednego z obrońców. To pudło zemściło się na Lechu i chwilę później na tablicy wyników pojawił się remis. Prawym skrzydłem pomknął Marcin Trojanowski. Pomocnik zielonych wykorzystał złe ustawienie Karola Szymańskiego i pokonał go płaskim strzałem w kierunku dalszego słupka.

Początek drugiej połowy przyniósł ponowne prowadzenie gospodarzy. Po fatalnej stracie Macieja Wichtowskiego Gergo Lovrencsics podał do Ubiparipa, zaś Serb mając przed sobą tylko Adriana Lisa, spokojnie posłał piłkę do siatki. Zieloni znów jednak potrafili odpowiedzieć. W 68. minucie testowany pomocnik Sparty Brodnica, Macedończyk Filip Naumcevski zacentrował z prawej strony boiska do Mateusza Pogonowskiego, a ten spokojnie przyjął piłkę, zwiódł dwóch rywali i z bliska pokonał Aleksandra Wandzela.

Oprócz młodego obcokrajowca Warta sprawdzała jeszcze dwóch nowych graczy: Przemysława Kanarka (ostatnio Motor Lublin) oraz Roberta Ziętarskiego (Arka Gdynia).

Remis 2:2 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego. Ten rezultat nie do końca oddaje obraz gry, bo więcej czystych sytuacji miał Kolejorz. Warta jednak nie po raz pierwszy tej zimy pokazała, że mimo wielu osłabień, wciąż dysponuje niezłym składem i jest w stanie postawić opór wyżej notowanemu przeciwnikowi.

Lech Poznań - Warta Poznań 2:2 (1:1)
1:0 - Vojo Ubiparip 2'
1:1 - Marcin Trojanowski 42'
2:1 - Vojo Ubiparip 48'
2:2 - Mateusz Pogonowski 68'

Lech Poznań: Karol Szymański (46' Aleksander Wandzel) - Tomasz Kędziora, Wiktor Witt, Jan Bednarek, Emil Szczupakowski (68' Adrian Cierpka), Gergo Lovrencsics, Szymon Zgarda (73' Maciej Orłowski), Szymon Drewniak, Michał Jakóbowski (86' Patryk Wolski), Adam Gajda, Vojo Ubiparip.

Warta Poznań: Łukasz Radliński (46' Adrian Lis) - Przemysław Kanarek, Maciej Wichtowski, Adrian Bartkowiak (63' Wojciech Onsorge), Przemysław Otuszewski (60' Adrian Cieślak), Alain Ngamayama, Paweł Czoska (74' Robert Ziętarski), Tomasz Magdziarz, Mateusz Pogonowski (77' Rafał Napierała), Marcin Trojanowski (58' Filip Naumcevski), Krzysztof Bartoszak (46' Igor Jurga).

Sędzia: Rafał Płotka (Piła).