Sparingowo: Pierwszy gol Hiszpana w barwach Sandecji, Unia Tarnów wypunktowana

Sandecja Nowy Sącz pokonała 4:0 (2:0) drugoligową Unię Tarnów. Sparing rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Tylmanowej.

Krzysztof Niedzielan

14. drużyna zaplecza T-Mobile Ekstraklasy dość szybko udokumentowała swoją przewagę. Już w 9. minucie Hiszpan Ruben Sanchez Montero wykorzystał swoje dobre warunki fizyczne (wzrost 192 cm) i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył celnie głową. Sandecja dominowała na boisku, a zespół z Tarnowa miał problem z wyjściem z własnej połowy. Sądeczanie nie nadawali szybkiego tempa, a spokojnie rozgrywali atak pozycyjny. W pierwszej połowie podopieczni trenera Mirosława Hajdy często przeprowadzali akcje prawym skrzydłem, gdzie aktywny był Marcin Makuch, do spółki z Maciejem Bębenkiem.

Dużo chęci do gry miał też wspomniany wcześniej Montero, który w 38. minucie w bliźniaczej sytuacji do tej bramkowej, tym razem nie zdołał pokonać bramkarza. Chwilę później z dystansu uderzał Patryk Tuszyński, ale jeszcze bez efektu bramkowego. W 45. minucie ta sztuka powiodła się już Piotrowi Gielowi, który na raty i z najbliższej odległości pokonał Dominika Pietucha. Sandecja prowadziła 2:0, a dobrym odzwierciedleniem jej dominacji było również to, że Marcin Cabaj interweniował w pierwszej części tylko raz.

W drugiej odsłonie obraz gry nie zmieniał się i to „Biało-czarni” byli stroną przeważającą. Piłkarze z Nowego Sącza próbowali strzałów z dystansu, ale nie mieli dobrze nastawionych celowników. Inaczej było w 60. minucie, kiedy to padła trzecia bramka po akcji dwóch zawodników, wprowadzonych na boisko po przerwie. Kamil Moskal przedarł się prawą stroną i dośrodkował w kierunku Jozefa Certika, który strzelił nie do obrony. Wynik ustalił w 74. minucie testowany przez Sandecję napastnik, który wykorzystał asystę Wojciecha Mroza. Sandecja była bezlitosna dla niżej notowanego rywala.

Sandecja Nowy Sącz - Unia Tarnów 4:0 (2:0)
1:0 - Ruben Sanchez Montero 9'
2:0 - Piotr Giel 45'
3:0 - Jozef Certik 60'
4:0 - Zawodnik testowany III 74'

Sandecja Nowy Sącz: Marcin Cabaj (46' Daniel Bomba), Marcin Makuch (46' Kamil Moskal), Przemysław Szarek (46' zawodnik testowany I), Arkadiusz Czarnecki (46' zawodnik testowany II), Marcin Kowalski (46' Adam Mójta), Maciej Bębenek (46' Jakub Nowak), Ruben Sanchez Montero (64' Tomasz Zawiślan), Paweł Nowak (46' Wojciech Mróz), Piotr Kosiorowski (46' Jozef Certik), Piotr Giel (46' Jacek Pietrzak), Patryk Tuszyński (46' Zawodnik testowany III)

Unia Tarnów: Dominik Pietuch - Łukasz Jamróg (46' Dawid Nowak), Dominik Bednarczyk, Karol Krupa, Paweł Węgrzyn - Sergiusz Kostecki (60' Marcel Tyl), Adrian Ślęzak (46' Jakub Szumlański), Kamil Wilk (46' Dawid Sojda), Szymon Adamski (46' Marcin Szczerba, 50' Maciej Wójtowicz) - Sławomir Matras (46' Mateusz Ślęczka), Fabian Fałowski (46' Jakub Wróbel)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!