Sparingowo: Pogoń minimalnie lepsza od Lecha w próbie generalnej przed ligą

W spotkaniu sparingowym rozegranym we Wronkach Lech Poznań uległ Pogoni Szczecin 0:1. Decydującego gola zdobył Edi Andradina, który w 27. minucie skutecznie egzekwował rzut karny.

Szymon Mierzyński

W pierwszej połowie nieco lepsze wrażenie sprawiali Portowcy, którzy byli konkretniejsi w swoich poczynaniach. Przeprowadzili więcej akcji, częściej też uderzali na bramkę Jasmina Buricia. Wynik otworzyli jednak w wyniku koszmarnego błędu Łukasza Trałki, który tak ewidentnie przytrzymywał w polu karnym Emila Nolla, że nie mogło to umknąć uwadze arbitra. Piotr Idzik bez wahania odgwizdał jedenastkę, a z "wapna" pewnie strzelił Edi Andradina.

Kolejorz próbował odpowiedzieć, lecz bez większego efektu. Dobrze prezentował się tylko Kasper Hamalainen, który ochoczo brał na siebie ciężar rozgrywania akcji. W wielu momentach był jednak osamotniony, a w pojedynkę nie miał szans wymanewrować solidnie spisujących się defensorów.

Podopieczni Mariusza Rumaka przebudzili się dopiero po przerwie. Sporo ożywienia wnieśli Gergo Lovrencsics i Bartosz Ślusarski. Obaj mieli po jednej kapitalnej szansie. Za każdym razem akcje kończyły się mocnymi strzałami z ostrego kąta, a futbolówka mijała słupek w niewielkiej odległości.

Zryw Kolejorza trwał tylko dwadzieścia minut, a ostatnie fragmenty sobotniej potyczki wielkich emocji już nie dostarczyły. Zamiast płynnych akcji oglądaliśmy przepychanki i faule. Najbrutalniej zachował się Noll, który w 78. minucie ściął równo z trawą Lovrencsicsa i wyleciał z boiska z czerwoną kartką. Portowcy kończyli jednak w pełnym składzie, bo powstałą lukę wypełnił Adam Frączczak.

Zespół Artura Skowronka nie był znacznie lepszy od Lecha, ale utrzymał skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego. Poznaniacy natomiast wielkich powodów do optymizmu nie mają. Znów przydarzył im się fatalny błąd w tyłach, a z przodu wykreowali niewiele ciekawych akcji.

Za tydzień obie drużyny powalczą już o ligowe punkty. Kolejorz zagra z Ruchem Chorzów, a rywalem Pogoni będzie KGHM Zagłębie Lubin.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)
0:1 - Edi Andradina (k.) 27'

Lech Poznań: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Kebba Ceesay, Marcin Kamiński (69' Ivan Djurdjević), Hubert Wołąkiewicz (46' Luis Henriquez), Rafał Murawski, Łukasz Trałka, Mateusz Możdżeń (46'Gergo Lovrencsics), Kasper Hamalainen, Karol Linetty, Vojo Ubiparip (46' Bartosz Ślusarski).

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz (46' Dusan Pernis) - Peter Hricko (46' Julien Tadrowski), Hernani, Emil Noll (79' Adam Frączczak) (69' Bartosz Ława), Przemysław Pietruszka (46' Mateusz Lewandowski), Adam Frączczak (69' Bartosz Ława), Maksymilian Rogalski (69' Adrian Budka), Takafumi Akahoshi, Edi Andradina (69' Wojciech Golla), Robert Kolendowicz (46' Takuya Maruyama), Tomasz Chałas (46' Donald Djousse).

Żółte kartki: Łukasz Trałka, Luis Henriquez (Lech Poznań) oraz Donald Djousse (Pogoń Szczecin).

Czerwona kartka: Emil Noll /78' za brutalny faul/ (Pogoń Szczecin).

Sędzia: Piotr Idzik (Wielkopolski ZPN).