PE: Pechowy remis Jagiellonii (relacja)

Jagiellonia Białystok w meczu drugiej kolejki Pucharu Ekstraklasy w grupie D zremisowała z Polonią Warszawa 1:1. Prowadzenie Czarne Koszule uzyskały w 30. minucie po strzale z rzutu karnego Krzysztofa Gajtkowskiego. Wyrównał tuż przed przerwą Paweł Zawistowski. Jagiellończycy pechowo stracili punkty, bo w drugiej połowie byli zespołem zdecydowanie lepszym, ale obijali słupki i poprzeczkę bramki gości. Warszawianie dość szczęśliwie wywieźli z Białegostoku punkt.

Tomasz Kozioł

Pierwszą groźną sytuację stworzyła Jaga. Po niespełna półgodzinie gry, po krótko rozegranym rzucie rożnym Michał Renusz uderzył tuz nad poprzeczką. Chwilę później to jednak Polonia objęła prowadzenie. Dariusz Łatka sfaulował w polu karnym Mariusza Zasadę, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Krzysztof Gajtkowski. W 44. minucie było już 1:1. Damir Kojasević wyłożył przed pole karne piłkę nabiegającemu Pawłowi Zawistowskiemu, a ten hukną pod poprzeczkę. Sebastian Przyrowski był bez szans i Jaga cieszyła się z doprowadzenia do remisu. Minutę później Maciej Kudrycki wygrał pojedynek sam na sam z Filipem Ivanovskim i arbiter po chwili zakończył pierwszą odsłonę gry.

Cztery minuty po wznowieniu gry podopieczni trenera Michała Probierza byli bliscy odjęcia prowadzenia. Po dośrodkowaniu Łatki, Michał Fidziukiewicz ładnie uderzył głową, ale piłka zatrzymała się tylko na słupku bramki Polonii. Jagiellonia w dalszym ciągu atakowała i stwarzała coraz groźniejsze sytuacje. W 58. minucie piękne uderzenie Michała Renusza z narożnika pola karnego trafiło w słupek. Aktywny Renusz z biegiem czasu sprawiał coraz więcej problemów defensywie drużyny ze stolicy. W 65. minucie dośrodkowanie tego zawodnika... trafiło w poprzeczkę. Jak pech to pech.

Po tym remisie Jagiellonia powróciła na fotel lidera. Białostoczanie dzięki lepszemu bilansowi bramek wyprzedzają w tabeli Legię Warszawa, z którą zmierzą się w następnej kolejce Pucharu Ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa 1:1 (1:1)
0:1 - Gajtkowski (k.) 31'
1:1 - Zawistowski 44'

Jagiellonia Białystok: Kudrycki - Norambuena, Cionek, Matuszek, Łatka - Niedziela (68' Falkowski), Jarecki, Zawistowski, Renusz - Kojasević (80' Ambrożewicz), Fidziukiewicz (90' Dołubizna)

Polonia Warszawa: Przyrowski - Bąk (73' Kulpaka), Jodłowiec, Skrzyński, Telichowski - Piechniak, Sokołowski (46' Kozioł), Piątek, Zasada - Gajtkowski (46' Kosmalski), Ivanovski (63' Kaźmierowski).

Żółte kartki: Zawistowski, Fidziukiewicz, Renusz (Jagiellonia) oraz Kozioł (Polonia W.).

Sędzia: Erwin Paterek (Lublin).

Widzów: 2000.