Primera Division: Barca bez blasku przed Milanem, ale w końcu z czystym kontem

Na cztery dni przed rewanżowym spotkaniem z AC Milan Duma Katalonii wciąż nie przypomina niedawnej ekipy, która zdobywała kolejne rekordy.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Sporo zmian w podstawowym składzie przed kluczowym starciem poczynił duet  trenerów Jordi Roura - Tito Vilanova. Na ławce rezerwowych zasiedli m.in. Lionel Messi, Andres Iniesta czy Gerard Pique. Przeciwnikiem gospodarzy była jednak ostatnia ekipa w tabeli i główny kandydat do spadku - Deportivo La Coruna. Na domiar złego, drużyna z Galicji przyjechała na Camp Nou bez kilku czołowych graczy i już przed spotkaniem była skazywana na pożarcie.

W pierwszej połowie Duma Katalonii jednak tylko raz zdołała pokonać Daniela Arunzubię za sprawą dośrodkowania Daniela Alvesa i strzału głową Alexisa Sancheza (dopiero druga bramka w tym sezonie). Mimo straconej jednej bramki, golkiper beniaminka był najlepszym graczem na boisku do przerwy. Wyszedł zwycięsko z sytuacji sam na sam z Davidem Villą, obronił dobitkę Adriano Correi, a także sparował na słupek uderzenie swojego kolegi z defensywy.

Po zmianie stron już nawet golkiper Deportivo miał niewiele pracy. Barca miała zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, wymieniała mnóstwo podań na połowie rywala, ale okazji stuprocentowych brakowało. Na boisku pojawili się Messi i Iniesta, jednak sytuacja dalej się nie zmieniała. Dopiero w 88. minucie Argentyńczyk świetnie wymienił futbolówkę z Sanchezem i zdobył swojego 40. gola w tym sezonie. Najlepszy gracz globu kontynuuje również serię 17. kolejek z rzędu z bramką.

Tymczasem Barca po raz pierwszy od 13. spotkań zachowała czyste konto z tyłu. Nie było to jednak trudne zadanie, ponieważ przez cały mecz Jose Manuel Pinto ani razu nie musiał interweniować.

FC Barcelona - Deportivo La Coruna 2:0 (1:0)
1:0 - Sanchez 39'
2:0 - Messi 88'

FC Barcelona: Pinto - Alves, Puyol, Mascherano, Adriano - Song, Thiago (68' Iniesta), Fabregas (75' Busquets) - Sanchez, Villa (60' Messi), Tello.

Deportivo La Coruna: Arunzubia - Manuel Pablo, Aythami, Insua, Silvio - Bruno Gama, Paulo Assuncao (77' Dominguez), Valeron (60' Camunas), Abel Aguilar, Pizzi - Nelson Oliveira (71' Salomao).

Żółte kartki: Puyol, Song (Barcelona).

Sędzia: Perez Montero.

Zobacz 40. gola Messiego w sezonie, Argentyńczyk śrubuje rekord (wideo)

Przed starciem z FC Porto kolejne punkty straciła Malaga. Trener Manuel Pellegrini myślami był już przy rewanżowym meczu Ligi Mistrzów, dlatego dał odpocząć swoim najlepszym zawodnikom. Andaluzyjczycy ostatecznie zremisowali na wyjeździe z Realem Valladolid i już w niedzielę mogą stracić czwartą lokatę na rzecz Valencii.

Tymczasem do dawnej formy powróciło Rayo Vallecano. Błyskawice po trzech kolejkach wygrali pierwsze spotkanie i z taką formą spokojnie mogą rywalizować w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Tym razem podopieczni Paco Jemeza pokonali solidny Espanyol Barcelona 2:0.