Ligue 1: Ludovic Obraniak uratował Girondins Bordeaux przed porażką!

Grad goli padł w dotychczasowych meczach 20. kolejki Ligue 1. Jednego z nich strzelił Ludovic Obraniak, który rzutem na taśmę uratował remis dla Girondins Bordeaux!

Żyrondyści podejmowali w sobotę FC Lorient i nic nie układało się po ich myśli. Od 42. minuty przegrywali 0:1 po bramce Jeremiego Aliadiere. Wyrównanie padło dopiero tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, a było ono dziełem reprezentanta Polski! Nie najlepiej w tej sytuacji spisał się golkiper gości, Fabien Audard.

Również remis, lecz w zupełnie innych okolicznościach wywalczyła ekipa Grzegorza Krychowiaka. Stade Reims prowadziło na wyjeździe z Evian TG już 2:0, mimo to nie zainkasowało kompletu oczek. Sytuacja nie była wprawdzie łatwa, bo strzelec pierwszej bramki Floyd Ayite już w 14. minucie otrzymał czerwoną kartkę, jednak utrata pełnej puli w doliczonym czasie musiała wywołać w zespole Polaka ogromny niedosyt.

Aktualnie Stade Reims zajmuje 16. miejsce w tabeli i ma trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Liderem pozostaje Paris Saint Germain, które w piątek pokonało Montpellier HSC 1:0.

30. KOLEJKA LIGUE 1:

piątek 29.03.2013

Paris Saint Germain - Montpellier HSC 1:0 (0:0) 1:0 - Gameiro 80'

sobota 30.03.2013

ESTAC Troyes - AS Saint-Etienne 2:2 (2:2) 0:1 - Aubameyang 8' 1:1 - Faussurier 25' 1:2 - Brandao 31' 2:2 - Nivet 38'

AC Ajaccio - Toulouse FC 2:3 (2:2) 1:0 - Zebina (sam.) 18' 1:1 - Capoue 25' 1:2 - Tabanou 32' 2:2 - Mutu 41' 2:3 - Capoue (k.) 79'

Girondins Bordeaux - FC Lorient 1:1 (0:1) 0:1 - Aliadiere 42' 1:1 - Obraniak 88'

Evian TG - Stade Reims 2:2 (0:1) 0:1 - Ayite 12' 0:2 - Courtet 67' 1:2 - Sagbo 68' 2:2 - Nsikulu 90+3'

Stade Rennes - AS Nancy 0:2 (0:0) 0:1 - Ayasse 78' 0:2 - Bakar 89'

Valenciennes FC - SC Bastia 3:4 (2:1) 1:0 - Gomis 9' 1:1 - Maoulida 20' 2:1 - Danic (k.) 30' 2:2 - Maoulida 49' 2:3 - Thauvin (k.) 84' 2:4 - Thauvin 89' 3:4 - Pujol 90+3'