Puchar Anglii: Chelsea Londyn lepsza od Manchesteru United po pięknym golu!

W powtórzonym meczu 1/4 finału Pucharu Anglii Chelsea Londyn wygrała na własnym stadionie z Manchesterem United 1:0. The Blues zawdzięczają sukces cudownej bramce Demby Ba!

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje strzeleckie. Oba zespoły grały bardzo uważnie w tyłach, jakby chciały uniknąć wymiany ciosów z poprzednich starć (w lidze było 2:3, a w Pucharze Ligi Angielskiej 5:4). Małe przyspieszenie nastąpiło dopiero po trzydziestu minutach, ale przed gwizdkiem na przerwę stuprocentowych okazji nie było.

Początek drugiej części zrekompensował kibicom długie oczekiwanie na emocje i w 49. minucie trybuny Stamford Bridge oszalały ze szczęścia. Było na co popatrzeć, bo otwarcie wyniku padło po fantastycznym golu. Z głębi pola idealnie podał Juan Mata, a wybiegający zza pleców środkowych obrońców Demba Ba perfekcyjnie złożył się do uderzenia z powietrza. Piłka nie została kopnięta zbyt mocno, jednak poleciała niemal w okienko, przez co David de Gea mógł tylko odprowadzić ją wzrokiem.

Bramka znacznie ożywiła widowisko i w kolejnych fragmentach zobaczyliśmy otwarty futbol. Po godzinie gry świetną szansę na wyrównanie miał Javier Hernandez, lecz Petr Cech w sobie tylko znany sposób obronił jego strzał głową. Kilka minut później mogło być już 2:0, ale Eden Hazard nie zachował zimnej krwi i spudłował w sytuacji sam na sam z golkiperem gości.

Podopieczni Alexa Fergusona rzadko dochodzili do czystych okazji, bo w poniedziałkowe popołudnie niezwykle uważnie grała defensywa The Blues. Kolejna, a zarazem ostatnia sposobność na doprowadzenie do dogrywki pojawiła się w 88. minucie, lecz Robin van Persie nieczysto trafił w piłkę po dośrodkowaniu Patrice'a Evry. Wszystko działo się na 6. metrze od bramki Cecha.

Chelsea utrzymała skromne prowadzenie i zasłużenie awansowała do półfinału. Tam czeka ją kolejne wielkie wyzwanie, gdyż piłkarze Rafaela Beniteza zmierzą się z Manchesterem City.

Chelsea Londyn - Manchester United 1:0 (0:0) 1:0 - Demba Ba 49'

Chelsea Londyn: Petr Cech - Cesar Azpilicueta, Branislav Ivanović, David Luiz, Ashley Cole (22' Ryan Bertrand), Ramires, John Obi Mikel, Eden Hazard, Juan Mata, Oscar (90+1' Victor Moses), Demba Ba (90+3' Fernando Torres).

Manchester United: David de Gea - Phil Jones, Chris Smalling, Rio Ferdinand, Patrice Evra, Antonio Valencia, Tom Cleverley (61' Robin van Persie), Michael Carrick, Luis Nani (65' Ryan Giggs), Danny Welbeck (80' Ashley Young), Javier Hernandez.

Żółte kartki: Ryan Bertrand, Cesar Azpilicueta, Juan Mata, Oscar (Chelsea) oraz Tom Cleverley (Man Utd).

Sędzia: Phil Dowd.

Widzów: 40 704.