Eredivisie: PSV zdobył De Kuip

Nie wyszła na dobre 12-dniowa przerwa w rozgrywkach piłkarzom Feyenoordu Rotterdam. Podopieczni Berta van Marwijka przegrali pierwszy mecz w tym sezonie na De Kuip. Pogromcą Feyenoordu okazał się PSV Eindhoven, który po bramce Otmana Bakkala. Tymczasem piąte zwycięstwo z rzędu odniósł FC Groningen i awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Maciej Krzyśków

Nie mógł wyobrazić sobie lepszego debiutu na trenerskiej ławce w Eindhoven Sef Vergoossen. Trzeci w tym sezonie szkoleniowiec PSV w 40. minucie meczu na De Kuip mógł unieść ręce w geście triumfu do góry, kiedy do siatki, po zagraniu Alcidesa trafił wspomniany na wstępie Bakkal.

PSV odskoczył w tabeli na trzy punkty Feyenoordowi. Z drużyną z Rotterdamu zrównał się rewelacyjny w ostatnich tygodniach FC Groningen, który nie bez problemów wygrał z Excselsiorem Rotterdam 3:2. Dość powiedzieć, że gospodarze zdobyli zwycięskiego gola w piątej! minucie doliczonego czasu gry. Bohaterem spotkania na Euroborg został Goran Lovre.

W dwóch pozostałych sobotnich spotkaniach w ramach 19. kolejki Eredivisie nie było zwycięzców. Na Rat Verlegh Stadion miejscowy NAC zaledwie bezbramkowo zremisował z VVV Venlo. Wynik nie mógł być jednak żadnym zaskoczeniem dla obu ekip - NAC trzy poprzednie ligowe spotkania przegrał, z kolei beniaminek VVV osiągnął trzeci remis z rzędu.

Bramki oglądali za to kibice, którzy w sobotni wieczór pofatygowali się na Parkstad Limburg Stadion. O ile po pierwszej odsłonie nie mogli być zadowoleni, gdyż to gości po bramce zdobytej przez Rydella Poepona objęli prowadzenie. Gospodarze wyrównali na siedem minut przed zakończeniem spotkania - rzut karny skutecznie egzekwował Marcel Meeuwis.