Manchester City wygrał z Chelsea i awansował do finału (wideo)

W finale Pucharu Anglii zagra nie Chelsea Londyn, a Manchester City. The Citizens pokonali na Wembley The Blues 2:1 i zmierzą się z Wigan Athletic.

Bartosz Zimkowski

Pierwsze minuty pojedynku w Londynie to zdecydowana przewaga graczy Roberto Manciniego. Bardzo dobrze między słupkami The Blues spisywał się jednak Petr Cech. Najpierw obronił uderzenie Yaya Toure, a po chwili także Carlosa Teveza.

Kolejne minuty potwierdzały dominację mistrzów Anglii. Brakowało jednak kropki nad "i". Tę postawił w 35. minucie Samir Nasri. Toure zgrał futbolówkę do Francuza, ten dość przypadkowo, bo po rykoszecie od Azpilicuety, ułożył ją sobie do strzału z bliska i nie dał szans Cechowi.

Do końca pierwszej połowie mogły jeszcze paść dwa gole - oba dla Man City. Wyśmienitą okazję zmarnował zwłaszcza Vincent Kompany. Tuż po zmianie stron The Citizens dopięli swego. Pięknym strzałem głową bramkę zdobył Sergio Aguero.

Jak się później okazało - Chelsea było tylko stać na honorowe trafienie autorstwa Demby Ba. Gracz The Blues ładnym strzałem z półobrotu dał nadzieje drużynie Rafaela Beniteza.

Wynik się jednak już nie zmienił i do finału awansował Man City. Tam zagra z Wigan Athletic.

Chelsea Londyn - Manchester City 1:2 (0:1)
0:1 - Nasri 35'
0:2 - Aguero 47'
1:2 - Ba 66'

Skrót meczu:

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)