Hit kolejki dla Nafciarzy, kanonada w Radomiu - wyniki niedzielnych meczów 23. kolejki gr. wschodniej II ligi

Wisła Płock wygrała hit kolejki w Łowiczu. Pewne zwycięstwo odnieśli gracze Radomiaka Radom, którzy zdemolowali Garbarnię Kraków.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Z pewnością więcej można było się spodziewać po meczu, który miał być hitem 23. kolejki grupy wschodniej II ligi. W Łowiczu w spotkaniu na szczycie Pelikan podejmował Wisłę Płock. Piłkarze jednak zawiedli. Niewiele było w meczu płynnych akcji. Słabo zaprezentowali się przede wszystkim gospodarze. Nafciarze wyszli na prowadzenie po ładnej bramce Filipa Burkhardta. Po zmianie stron na 2:0 silnym strzałem podwyższył Krzysztof Janus. Trzy minuty po tym trafieniu biało-zieloni zdobyli gola kontaktowego. Rafał Kujawa wykorzystał koszmarny błąd Daniela Szczepankiewicza. Gospodarze w końcówce meczu stworzyli sobie kilka wyśmienitych okazji do wyrównania, ale wręcz razili nieskutecznością.

Żadnych szans Garbarni Kraków nie dali piłkarze Radomiaka Radom. Radomianie wyszli na prowadzenie po kwadransie gry, a piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Aleksiej Dubina. Dziesięć minut później atomowym strzałem lewą nogą na 2:0 podwyższył Brazylijczyk Leandro. Gdy wydawało się, że pierwsza część gry zakończy się dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy kapitalnym uderzeniem z 30. metrów popisał się Marcin Figiel i tym samym pozbawił przyjezdnych jakichkolwiek złudzeń. Co prawda w 82. minucie Łukasz Cichy wykorzystał rozluźnienie w szeregach obronnych gospodarzy i zdobył gola dla Garbarni. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Wynik meczu po szybkim kontrataku ustalił Samuelson Odunka.

Wyniki niedzielnych meczów 23. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Pelikan Łowicz - Wisła Płock 1:2 (0:1)
0:1 - Burkhardt 30'
0:2 - Janus 59'
1:2 - Kujawa 62'

Radomiak Radom - Garbarnia Kraków 4:1 (3:0)
1:0 - Dubina 16'
2:0 - Leandro 26'
3:0 - Figiel 45'
3:1 - Cichy 82'
4:1 - Odunka 89'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!