Eredivisie: Den Haag dzielnie dotrzymuje kroku PSV

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Prawdziwą sensacją początku sezonu Eredivisie jest nie PSV, które po raz kolejny jest wymieniane jako główny kandydat do mistrzowskiego tytułu, ale beniaminek Den Haag. To właśnie PSV i Den Haag po sobotnich spotkaniach w Eredivisie zajmują pierwsze miejsca.

W tym artykule dowiesz się o:

Na kameralnym obiekcie w Hadze w obecności zaledwie 7833 widzów gładko wygrali z AZ Alkmaar aż 3:0. Gole dla Den Haag zdobywali: Richard Knopper, Yuri Cornelisse i Hursut Meric. Warto jednak zaznaczyć, że do chwili, gdy siły były wyrównane, na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Dopiero druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Bretta Holmana w 47. minucie zmieniła na dobre obraz gry na stadionie beniaminka Eredivisie. Dren Haag jest liderem do spółki z PSV.

Falstart na stanowisku szkoleniowca Twente Enschede notuje Steve McClaren. Podopieczni byłego selekcjonera reprezentacji Anglii mają po dwóch kolejkach zaledwie dwa oczka na swoim koncie. W sobotni wieczór wydawało się, że wszystko jest na jak najlepszej drodze dla Twente do odniesienia pierwszego w tym sezonie zwycięstwa, lecz w 88. minucie do wyrównania doprowadził Joel Tshibamba. W składzie NEC od pierwszych minut grał Arkadiusz Radomski, którego w 85. minucie zmienił właśnie strzelec bramki na wagę remisu dla NEC.

Dwa rzuty karne skutecznie egzekwowane przez Jona Dahla Tomassona jeszcze w pierwszej połowie zapewniły Feyenoordowi sowitą zaliczkę w meczu z FC Volendam. W drugiej połowie do siatki trafiali tylko zawodnicy gospodarzy. Wyczyn Tomassona skopiował rezerwowy Diego Biseswar, który na placu gry pojawił się w 11. minucie w miejsce kontuzjowanego Andwele Slore, i także zaliczył dwa trafienia. Na ostatnie pięć minut na boisku pojawił się w barwach Feyenoordu Michał Janota, który zmienił Tomassona. W doliczonym czasie gry wynik na 5:0 podwyższył doświadczony Michael Mols.