Potknięcia liderów - wyniki 24. kolejki gr. wschodniej II ligi

W ten weekend w grupie wschodniej II ligi swoich fanów zawiodły kluby przewodzące ligowej stawce. Wisła Płock i Puszcza Niepoomice potraciły punkty. Dystans do przeciwników zmniejszył Pelikan Łowicz.

W tym artykule dowiesz się o:

Zaledwie jeden punkt zdobyli piłkarze Wisły Płock w domowym meczu ze Stalą Rzeszów. Rzeszowianie prowadzili nawet z Nafciarzami 1:0 po bramce zdobytej głową przez Daniela Koczona. Gospodarze wyrównali dopiero na kwadrans przed końcem za sprawą Łukasza Sekulskiego. Bardzo bliski skutecznej interwencji był w tym wypadku Tomasz Wietecha. Futbolówka po jego interwencji przekroczyła linię bramkową o zaledwie kilka centymetrów. Dla piłkarzy Stali był to już piąty remis z rzędu.

Trzeciej porażki w tym roku doznał Mistrz Jesieni - Puszcza Niepołomice. Podopieczni Dariusza Wójtowicza mierzyli się w Siedlcach z Pogonią. To oni jako pierwsi zdobyli bramkę. Golkiper gospodarzy sfaulował Pawła Moskwika, a rzut karny bezbłędnie wykonał Sebastian Janik. Gol zdobyty przez gości w 38. minucie tylko podrażnił gospodarzy, którzy jeszcze przed przerwą zdołali odrobić straty i to z nawiązką. W drugiej połowie, która nie była już tak emocjonująca jak pierwsza, bramki nie padły i siedlczanie do sześciu przedłużyli passę meczów bez porażki.

Wobec potknięć liderów stratę do prowadzącej dwójki zmniejszył Pelikan Łowicz. Po niezbyt pasjonującym meczu biało-zieloni wygrali z Resovią 1:0, a decydującego gola zdobył Rafał Kujawa. Napastnik gości przejął piłkę na własnej połowię, a indywidualną akcję wykończył precyzyjnym strzałem z dystansu. Dla rzeszowian była to pierwsza porażka na domowym obiekcie w tym sezonie.

Widmo spadku niebezpiecznie przybliża się do piłkarzy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Nowodworzanie zdobyli w tym roku zaledwie dwa punkty, a obecnie do bezpiecznego miejsca tracą już siedem. W tej serii gier przegrali z Olimpią Elbląg. Gospodarzom nie pomógł fakt, że od 74. minuty grali z przewagą jednego gracza. Zamiast odrobić straty to na sześć minut przed końcem sami "złapali" czerwoną kartkę, a plac gry musiał opuścić Paweł Nowotka.

Jeszcze gorzej od Świtu wiosną spisuje się Motor Lublin. Lublinianie tym razem przegrali w Stalowej Woli ze Stalą i zajmują przedostatnią lokatę w tabeli. Mają na koncie tyle samo punktów co Siarka Tarnobrzeg. Beniaminek ostatnio spisuje się za to bardzo dobrze i w sobotę wygrał trzeci mecz z rzędu. W pokonanymi polu pozostawił silną Wisłę Puławy.

Komplet wyników 24. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Wisła Płock - Stal Rzeszów 1:1 (0:1)

0:1 - Koczon 23' 1:1 - Sekulski 74'

Pogoń Siedlce - Puszcza Niepołomice 2:1 (2:1)

0:1 - Janik 38' (k.) 1:1 - Dzienis 42' 2:1 - Agu 45'

[b]Resovia - Pelikan Łowicz 0:1 (0:0) [/b]0:1 - Kujawa 68'

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg 0:1 (0:1)  0:1 - Wierzba 3'

Stal Stalowa Wola - Motor Lublin 1:0 (1:0)

1:0 - Reiman 36'

Siarka Tarnobrzeg - Wisła Puławy 2:0 (1:0)

1:0 - Piątkowski 16' 2:0 - Truszkowski 85'

Wigry Suwałki - Znicz Pruszków 0:1 (0:1)

0:1 - Zapaśnik 3'

Unia Tarnów - Radomiak Radom 3:1 (3:0)

1:0 - Bednarczyk 28' 2:0 - Pawlak 30' 3:0 - Fałowski 45' (k.) 3:1 - Wlazło 90'

Garbarnia Kraków - Concordia Elbląg 1:2 (1:1)

0:1 - Szuprytowski 10' 1:1 - Siedlarz 30' 1:2 - Zejglic 81'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!