II liga: Grad bramek w Tarnowie

Dopiero w środę rozegrano zaległy mecz 19. kolejki II ligi grupy wschodniej. W Tarnowie tamtejsza Unia przegrała z Resovią 2:4.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Mecz pomiędzy Resovią a Unią rozpoczął się bardzo dobrze dla gości. Już w 9. minucie Michał Ogrodnik przeprowadził świetną indywidualną akcję i bez trudu wykończył ją umieszczając piłkę w siatce. Gospodarze starali się wyrównać, ale to rzeszowianie podwyższyli prowadzenie, gdy Bartłomiej Makowski wykorzystał dokładne dośrodkowanie w pole karne.

Tarnowianie się nie załamali i na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy zdobyli bramkę kontaktową. Piłkę w samo okienko bramki posłał Adrian Ślęzak. Asystę zanotował Paweł Węgrzyn. Tuż przed przerwą Jaskółkom udało się wyrównać. W pozornie niegroźnej sytuacji jeden z zawodników gości zagrał ręką we własnym polu karnym. Do ustawionej na 11. metrze piłki podszedł Fabian Fałowski. Bartosz Goszka nogami sparował piłkę na poprzeczkę, ale wobec dobitki był już bezradny.

Radość tarnowian z remisu trwało krótko. Chwilę po wznowieniu gry na prowadzeniu znów znaleźli się goście, którzy wykorzystali stały fragment gry. Na listę strzelców wpisał się Tomasz Ciećko. Gospodarze mieli okazje na wyrównanie, ale byli nieskuteczni. Zamiast tego na kwadrans przed końcem rzeszowianie znów "odskoczyli" na dwie bramki. Sytuacje sam na sam z bramkarzem wykorzystał David Kwiek. Do końca spotkania oba zespoły miały jeszcze dogodne sytuacje na strzelanie bramek, ale raziły nieskutecznością i wynik już się nie zmienił.

Dzięki tym trzem punktom Resovia zbliżyła się do liderów. Wisła Płock i Puszcza Niepołomice mają nad rzeszowianami już tylko pięć punktów przewagi. Strata do Pelikana Łowicz została zniwelowana do zaledwie dwóch oczek, ale biało-zieloni mają rozegrany jeden mecz mniej.

2:4 - Kwiek 74'

Unia: Słomski - Witek, Bednarczyk, Pawlak, Węgrzyn - Furmański, Jamróg (63' Sojda), Kostecki (82' Tyl), Ślęzak (74' Adamski), Matras - Fałowski (84' Wróbel).

Resovia: Goszka - Kozubek, Świechowski (85' Rop), Makowski, Słaby - Ogrodnik, Nikanowycz (69' Jaroch), Frankiewicz, Tunkiewicz (80' Domoń), Kwiek - Ciećko (80 Hajduk).

Żółte kartki: Węgrzyn (Resovia).

Sędzia: Marek Śliwa (Kielce).

Widzów: 800.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!