Primera Division: Sto punktów Barcelony, Katalończycy wyrównali rekord Realu

Zespół Tito Vilanovy efektownie pokonał Malagę i zakończył sezon z 32 zwycięstwami na koncie. Duma Katalonii zaaplikowała ćwierćfinaliście Ligi Mistrzów aż cztery gole.

W tym artykule dowiesz się o:

Katalończycy przed pierwszym gwizdkiem wiedzieli, że tylko zwycięstwo sprawi, iż wyrównają punktowy rekord wszech czasów należący do Realu Madryt - Królewscy pod wodzą Jose Mourinho zgromadzili w poprzednim sezonie dokładnie 100 punktów.

Blaugrana szybko rozstrzygnęła losy meczu z Malagą, prowadząc różnicą trzech goli już po 16 minutach! Podopieczni Tito Vilanovy grali koncertowo i z łatwością rozmontowywali defensywę Malagi. Z dobrej strony pokazali się nie tylko strzelcy bramek, ale także Andres Iniesta, który miał spory udział przy golach Davida Villi i Cesca Fabregasa. Na uwagę zasługuje trafienie Martina Montoyi, który kropnął nie do obrony z 20 metrów.

W kolejnych minutach Duma Katalonii nie podkręcała już tempa i atmosfera meczu nieco "siadła". Na kolejną bramkę kibice czekali do 52. minuty, kiedy świetnym technicznym uderzeniem popisał się Iniesta. Honor Andaluzyjczyków uratował wprowadzony w przerwie Pedro Morales, który oddał piękny strzał z woleja w samo okienko bramki Jose Manuela Pinto.

W końcówce sytuacji pod obiema bramkami nie brakowało, ale następne gole na Camp Nou już nie padły. Warto odnotować, że w 76. minucie na placu gry zameldował się Eric Abidal, dla którego był to ostatni występ w barwach Barcelony. Drużyna Vilanovy zakończyła rozgrywki z dorobkiem 100 punktów, doznając tylko dwóch porażek. Leo Messi i spółka zdobyli aż 115 goli!

FC Barcelona - Malaga CF 4:1 (3:0) 1:0 - Villa 3' 2:0 - Fabregas 14' 3:0 - Montoya 16' 4:0 - Iniesta 52' 4:1 - Morales 56'

Składy: Barcelona:

Pinto - Montoya, Pique (76' Abidal), Mascherano, Alba, Xavi, Busquets, Iniesta (55' Alcantara), Pedro, Fabregas, Villa (78' Sanchez). Malaga: Caballero - Gamez, Weligton, Lugano, Eliseu, Joaquin (71' Fernandez), Toulalan, Camacho, Isco (79' Saviola), Baptista, Santa Cruz (46' Morales).