Wisła Płock i Puszcza Niepołomice nie zwalniają tempa - wyniki sobotnich meczów 31. kolejki gr. wschodniej II ligi

Wisła Płock i Puszcza Niepołomice wygrały swoje sobotnie mecze w II lidze i są coraz bliższe awansu. Po piętach depcze im Pelikan Łowicz, który również dopisał na swoje konto trzy punkty.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Pierwszy sobotni mecz rozgrywany był pomiędzy dwoma zespołami walczącymi o utrzymanie. W Tarnobrzegu Siarka podejmowała Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie toczone było w trudnych warunkach, gdyż przez cały mecz padał deszcz. Żadna ze stron nie osiągnęła jednak wyraźnej przewagi i gole nie padły.

Przyjemny prezent sobie i swoim kibicom sprawili piłkarze Wisły Puławy. Gracze Dumy Powiśla ograli Stal Rzeszów 1:0 w dzień, w którym obchodzili 90-lecie istnienia klubu. Jedynego gola w meczu zdobył Konrad Nowak.

Nadspodziewanie łatwe zwycięstwo w Rzeszowie odnieśli piłkarze lidera z Płocka. Nafciarze przeważali już od pierwszych minut spotkania, ale pierwszy gol padł tuż przed przerwą. Wtedy Jacek Góralski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Chwilę po przerwie Bartłomiej Sielewski wykorzystał niezdecydowanie obrońców, dopadł do bezpańskiej piłki i podwyższył prowadzenie Wisły. Wynik meczu ustalił Łukasz Sekulski.

Dużo trudniej zwycięstwo przyszło zawodnikom Puszczy Niepołomice. Gracze z podkrakowskiej miejscowości wygrali w Radomiu z Radomiakiem 1:0 i tym samym przerwali passę Zielonych, którzy nie przegrali na domowym stadionie od marca 2011 roku. Jedyny gol w meczu padł po rzucie rożnym, a piłkę do siatki skierował Paweł Strózik.

Niespodziewane zwycięstwo w Tarnowie odnieśli piłkarze Stali Stalowa Wola. Tym samym Stalówka jest już w pełni pewna utrzymania w II lidze. Jedyny gol w meczu padł na dwadzieścia minut przed końcem spotkania, a na listę strzelców wpisał się Wojciech Fabianowski.

W ostatnim sobotnim meczu Pelikan wygrał w Suwałkach z Wigrami 2:1. Jako pierwsi gola mogli zdobyć gospodarze. Jeszcze w pierwszej połowie Povilas Luksys ograł dwóch rywali, a jego strzał zatrzymał się tylko na słupku. Zamiast tego gola tuż po zmianie stron zdobyli łowiczanie. Z piłką minął się golkiper gospodarzy, a wykorzystał to Maciej Wyszogrodzki, który głową skierował piłkę do siatki. Gospodarze wyrównali już sześć minut później za sprawą Tomasza Tuttasa, który wykorzystał zamieszanie pod bramką. Losy meczu rozstrzygnął Rafał Kujawa. W 78. minucie wykorzystał on dośrodkowanie z lewej strony boiska.

Tym samym w tabeli II ligi nadal prowadzą piłkarze Wisły Płock oraz Puszczy Niepołomice. Zespoły te mają na koncie 63 punkty i na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu mają dwa oczka przewagi nad Pelikanem Łowicz.

0:3 - Sekulski 71'

Radomiak Radom - Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)
0:1 - Strózik 52'

Unia Tarnów - Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0)
0:1 - Fabianowski 68'

Wigry Suwałki - Pelikan Łowicz 1:2 (0:0)
0:1 - Wyszogrodzki 47'
1:1 - Tuttas 53'
1:2 - Kujawa 78'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!