Krok od I ligi - wyniki zaległych meczów 22. kolejki gr. wschodniej II ligi

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek w grupie wschodniej II ligi już niemal pewne awansu są drużyny Puszczy Niepołomice i Wisły Płock. Obie mają cztery oczka przewagi nad Pelikanem Łowicz.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Wisła Płock i Puszcza Niepołomice jedną nogą są już w II lidze. Oba zespoły wygrały w środę zaległe mecze 22. kolejki grupy wschodniej. Punkty stracił łowicki Pelikan. Niepołomiczanie po czterech kolejnych zwycięstwach w stosunku 1:0 tym razem pewnie rozbili Motor Lublin na ich terenie. Goście objęli prowadzenie jeszcze przed przerwą. W 62. minucie wyrównał pochodzący z Ugandy Vincent Kayizzi, ale w ostatnich 30 minutach bramki zdobywali niepołomiczanie i to aż trzykrotnie. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Łukasz Popiela.

Znacznie trudniej zwycięstwo przyszło liderowi z Płocka. Nafciarze od 44. minuty przegrywali ze swoją imienniczką z Puław. Gola zdobył Konrad Nowak, który wykorzystał sytuację sam na sam. Jednak w drugiej połowie w ciągu trzech minut losy spotkania odmienił rezerwowy Janusz Dziedzic.

Wydaje się awans znacząco oddalił się od Pelikana Łowicz. Biało-zieloni tylko zremisowali wyjazdowy mecz z outsiderem z Nowego Dworu Mazowieckiego. W końcówce spotkania to nawet Świt mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale raz znakomicie spisał się Mariusz Różalski, a po chwili miał sporo szczęścia, gdy od kapitulacji uchronił go słupek.

Katastrofalnie przed własną publicznością zaprezentowała się walcząca o utrzymanie Siarka Tarnobrzeg. Tarnobrzeżanie dobrze rozpoczęli mecz z Radomiakiem. Już w 5. minucie objęli prowadzenie po bramce Marcina Truszkowskiego. Kibice zgromadzeni na trybunach oglądali ciekawe widowisko. Oba zespoły atakowały. Piłka w końcu zatrzepotała w siatce gospodarzy, ale sędzia odgwizdał spalonego Leandro. Zieloni dopięli swego w 25. minucie, a gola zdobył Piotr Kornacki. Tuż przed przerwą piłka po raz kolejny trafiła do bramki gospodarzy, ale na spalonym znów był Leandro. Chwilę po zmianie stron Siarka mogła ponownie wyjść na prowadzenie, ale bramkarza z Radomia od kapitulacji uchroniła poprzeczka. Zamiast tego gola zdobyli goście. Precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Jakub Cieciura. 120 sekund później Mateusz Radecki wykorzystał gapiostwo defensywy rywala i podwyższył prowadzenie Radomiaka. Ten gol podciął skrzydła gospodarzy. Inicjatywę przejęli radomianie i w doliczonym czasie gry dobili rywala.

Dużych emocji dostarczyło kibicom spotkanie w Siedlcach, gdzie Pogoń podejmowała Stal Rzeszów. Gospodarze znakomicie otworzyli mecz. W 4. minucie Krystian Wójcik dobił odbity od słupka strzał Adriana Dziubińskiego i pokonał Tomasza Wietechę. Goście wyrównali w 33. minucie, gdy Piotr Duda wykorzystał rzut karny. Od 59. minuty Pogoń grała w osłabieniu. Z boiska za drugą żółtą kartkę wyrzucony został Marcin Nowak. Ten sam zawodnik sprokurował w pierwszej połowie rzut karny. Jednak na siedem minut przed końcem to gospodarze wyszli na prowadzenie. Gola zdobył Paschal Ekwueme, a chwilę wcześniej defensorów ośmieszył Mariusz Dzienis. W końcówce nerwowo nie wytrzymał trener gospodarzy i arbiter odesłał go na trybuny, a rzeszowianie rzutem na taśmę zdobyli punkt. Fatalny błąd po dośrodkowaniu z rożnego popełnił Jacek Kozaczyński. Bramkarz siedlczan nie utrzymał piłki w rękach. Wykorzystał to Andreja Prokic.

Wysoką formę prezentują ostatnio gracze Stali Stalowa Wola. W środę ograli Olimpię Elbląg. Pierwszego gola pięknym technicznym strzałem w 27. minucie zdobył Mateusz Argasiński. Wynik długo się nie zmieniał, a gospodarze seryjnie marnowali dogodne okazje na podwyższenie. Wobec tego elblążanie wyrównali w 54. minucie. Gola z rzutu karnego zdobył Kamil Graczyk. Jednak już trzy minuty później kapitalną bramkę z rzutu wolnego zdobył Wojciech Reiman i zapewnił gospodarzom trzy punkty. Goście kończyli mecz w osłabieniu. W 89. minucie za drugą żółtą kartkę wyrzucony został Rafał Pietrewicz.

W tabeli pierwsze miejsca premiowane awansem zajmują Wisła Płock i Puszcza Niepołomice, które mają cztery punkty przewagi nad Pelikanem Łowicz. Do końca sezonu pozostały już tylko dwa mecze. Jeżeli w najbliższej serii gier liderzy zwyciężą to zapewnią sobie awans na zaplecze ekstraklasy. Warto wspomnieć, że obie ekipy zmierzą się z klubami z dołu tabeli.

Wyniki zaległych meczów 22. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Motor Lublin - Puszcza Niepołomice 1:4 (0:1)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0:0

Siarka Tarnobrzeg - Radomiak Radom 1:4 (1:1)

2:2 - Prokić 90'

Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 2:1 (1:0)
1:0 - Argasiński 27'
1:1 - Graczyk 54' (k.)
2:1 - Reiman 57'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!