El. MŚ: Hit dla Portugalii, pierwsze straty Rosji (wideo)

W najciekawszym spotkaniu eliminacji mundialu Portugalczycy podejmowali zespół Fabio Capello. Kibice zgromadzeni na Estadio da Luz w Lizbonie zobaczyli tylko jednego gola.

Konrad Kostorz
Drużyna Paulo Bento po porażce w Moskwie 0:1 i remisach z Irlandią Północną oraz Izraelem znalazła się w bardzo trudnym położeniu i zwycięstwo nad Sborną było dla niej obowiązkiem.

Seleccao rozpoczęli piątkową potyczką najlepiej, jak tylko mogli - w 9. minucie po dośrodkowaniu Miguela Veloso z rzutu wolnego piłkę do bramki skierował Helder Postiga. Po półgodzinie gry mogło być 2:0, jednak Cristiano Ronaldo zmarnował wymarzoną okazję bramkową.

Rosjanie w Lizbonie zaprezentowali się z dobrej strony i niejednokrotnie przetestowali Rui Patricio. Jeszcze w pierwszej połowie Aleksandr Kierżakow padł w polu karnym po starciu z Fabio Coentrao, lecz arbiter nie wskazał na "wapno".

Po zmianie stron najbliższy wpisania się na listę strzelców był Ronaldo, jednak gwiazdorowi Realu Madryt brakowało precyzji, a kapitalnie spisywał się Igor Akinfiejew. W końcówce Portugalczycy umiejętnie oddalali grę od własnego pola karnego i zdołali zachować czyste konto.

Półfinaliści Euro 2012 wysforowali się na czoło tabeli grupy F, jednak faworytami do bezpośredniego awansu pozostaje Rosja, która rozegrała dwa spotkania mniej.

Portugalia - Rosja 1:0 (1:0)
1:0 - Postiga 9'