Gol Bartosza Tarachulskiego w Beta Ethniki

Napastnik Bartosz Tarachulski w Polsce występował w takich klubach jak: Górnik Zabrze, Polonia Warszawa, Ruch Chorzów oraz Widzew Łódź. Zawodnik w swojej bogatej karierze grał już w wielu krajach - Belgii (KSK Beveren), Izraelu (Hapoel Beer-Sheva), Anglii (Yeovil Town FC) oraz Szkocji (Dunfermline Athletic).

Wojciech Święch

Od 2006 roku Tarachulski gra w Grecji. W chwili obecnej jest on związany z beniaminkiem Beta Ethniki - AO Nea Kavala. W kadrze tej drużyny znajduje się też napastnik Patryk Aleksandrowicz. W niedzielę w wyjazdowym pojedynku przeciwko GS Diagoras Rodos wystąpił tylko pierwszy ze wspomnianych Polaków. W wyjściowym składzie miejscowych pojawił się natomiast Maciej Bykowski.

Do przerwy kibice zgromadzeni na trybunach nie zobaczyli żadnego gola. Od 77. minuty gospodarze grali w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę ujrzał Kostas Konstantinidis. Przyjezdni wykorzystali bezlitośnie przewagę jednego zawodnika. W 82. minucie uderzeniem głową prowadzenie dla AO Nea Kavala zdobył Tarachulski. Fani miejscowych rozwścieczeni utratą gola, wywołali zamieszki na trybunach. Arbiter z Pireusu musiał przerwać mecz na prawie kwadrans. Po wznowieniu spotkania, w 91. minucie gry, wynik na 2:0 dla gości podwyższył Nikos Soultanidis.

Zespół Tarachulskiego i Aleksandrowicza po dwóch kolejkach ligowych z kompletem punktów zajmuje 3. miejsce w tabeli.

GS Diagoras Rodos - AO Nea Kavala 0:2 (0:0)
0:1 - Tarachulski 82'
0:2 - Soultanidis 90+1'

Czerwona kartka: 77' Konstantinidis (Diagoras).