Nic nie mogło się zmienić - wyniki 34. kolejki gr. wschodniej II ligi

Końca dobiegł sezon w grupie wschodniej II ligi. Już na tydzień przed zakończeniem rozgrywek wiadomo było kto wywalczy awans na zaplecze ekstraklasy, a kto spadnie do niższej klasy rozgrywkowej.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Pierwszy mecz w ramach ostatniej serii gier został rozegrany w środę. Znicz Pruszków po zaciętym spotkaniu pokonał Pogoń Siedlce. Jedynego gola w tym meczu zdobył Adrian Paluchowski. Wcześniej błąd popełnił defensor gości, który stracił piłkę tuż przed własnym polem karnym.

Pozostałe mecze rozegrane zostały w sobotę. Mistrzem rozgrywek została Wisła Płock. Nafciarze zgromadzili na koncie 70 punktów. W ostatniej kolejce nie zdołali jednak odnieść zwycięstwa i tylko zremisowali ze słabą Garbarnią Kraków. Wisła objęła prowadzenie tuż przed przerwą po skutecznej główce Janusza Dziedzica. Chwilę po zmianie stron gospodarze wyrównali, a w 83. minucie wyszli na prowadzenie. Bramkę zdobył Mateusz Broź. Był to jego 18. gol w sezonie, który zapewnił mu tytuł króla strzelców. Punkt gościom w końcowej fazie spotkania uratował Bartłomiej Sielewski.

Drugie premiowane awansem miejsce przypadło Puszczy Niepołomice, która w sobotę po emocjonującym meczu pokonała Wisłę Puławy na jej terenie. Prowadzenie w meczu objęli gospodarze. Gola zdobył Piotr Nowosielski, który wykorzystał sytuację sam na sam po znakomitym prostopadłym podaniu z głębi pola. Goście zdołali jednak wyrównać po rzucie karnym, a na listę strzelców wpisał się Sebastian Janik. Chwilę po zmianie stron gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Konrad Nowak, który wykorzystał sytuację sam na sam. Niepołomiczanie znów zdołali wyrównać i po raz kolejny z rzutu karnego. Goście decydujący cios zadali sześć minut przed końcem, a trzy punkty zapewnił im Dawid Kałat.

Pięć punktów do awansu zabrakło Pelikanowi Łowicz. Biało-zieloni pokonali po emocjonującym meczu Olimpię Elbląg 3:2. Gospodarze objęli prowadzenie po bramce Konrada Kowalczyka w 8. minucie. Wyrównał Anton Kołosow wykorzystując błędy w kryciu przy rzucie rożnym. Jednak w 32. minucie rzut karny wykorzystał Mykoła Dremluk - były piłkarz elblążan, obecnie stoper Pelikana. Tuż przed przerwą na 3:1 podwyższył Rafał Kujawa, zdobywając kapitalną bramkę z dystansu. Rozmiary porażki w doliczonym czasie gry zmniejszył Kołosow.

Najwyżej sklasyfikowanym spadkowiczem został Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Nowodworzanie ograli w ostatnim meczu sezonu Unię Tarnów. Jedynego gola zdobył Odong Obem kapitalnym strzałem z półwoleja. Na tę chwilę Świt żegna się z II ligą. Pojawiają się jednak głosy, które mówią, że w związku z zawirowaniami licencyjnymi ten klub utrzyma się.

Pewne zwycięstwo odniósł wiosenny dostarczyciel punktów. Concordia Elbląg nadspodziewanie łatwo pokonała Motor Lublin. Gospodarze zaaplikowali rywalom aż trzy bramki i nie stracili przy tym żadnej. Żegnają się jednak z rozgrywkami spadając do niższej klasy.

Ostatnie miejsce w tabeli przypadło Siarce Tarnobrzeg, która przegrała u siebie w sobotę z Resovią. Gospodarze od początku ruszyli do ataków. Marnowali jednak sytuacje, a w 20. minucie gola głową dla gości zdobył Mirosław Baran. Wydawało się, że bramkarz gospodarzy zdołał złapać piłkę nim ta przekroczyła linię bramkową, ale sędzia główny, po konsultacji z liniowym, uznał inaczej. Kwadrans przed końcem gospodarze mieli wiele szczęścia, gdy po strzale Sebastiana Hajduka trafiła tylko w poprzeczkę. Kilka minut później mogli z kolei... narzekać na pecha, gdy Bartłomiej Michalski trafił tylko w słupek. W końcówce padły jeszcze dwie bramki. Najpierw na 2:0 podwyższył Tomasz Ciećko. Napastnik gości wykorzystał katastrofalny błąd obrońcy gospodarzy. Siarka zdążyła jeszcze odpowiedzieć golem honorowym.

Pozostałe mecze nie dostarczyły już zbyt wielu emocji. Spotkanie bez historii, w którym nie padły żadne bramki obejrzeli kibice w Radomiu, gdzie Radomiak podzielił się punktami ze Stalą Stalowa Wola. Pewne zwycięstwo odniosły za to Wigry Suwałki, które rozbiły przed własną publicznością rzeszowską Stal.

Wyniki 34. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Znicz Pruszków - Pogoń Siedlce 1:0 (1:0)
1:0 - Paluchowski 26'

Garbarnia Kraków - Wisła Płock 2:2 (0:1)
0:1 - Dziedzic 43'
1:1 - Uwakwe 50'
2:1 - Broź 83'
2:2 - Sielewski 89'

Wisła Puławy - Puszcza Niepołomice 2:3 (1:1)
1:0 - Nowosielski 21'
1:1 - Janik 31' (k.)
2:1 - Konrad Nowak 46'
2:2 - Moskwik 54' (k.)
2:3 - Kałat 84'

Pelikan Łowicz - Olimpia Elbląg 3:2 (3:1)
1:0 - Kowalczyk 8'
1:1 - Kołosow 21'
2:1 - Dremluk 32' (k.)
3:1 - Kujawa 45'
3:2 - Kołosow 90+3'

Unia Tarnów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:1)
0:1 - Obem 15'

Concordia Elbląg - Motor Lublin 3:0 (1:0)

4:0 - Gondek 87'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!