PK: Javier Hernandez załatwił Japończyków - relacja z meczu Japonia - Meksyk

Javier Hernandez strzelając dwa gole zapewnił reprezentacji Meksyku trzecie miejsce w grupie A Pucharu Konfederacji. Japończycy byli tylko tłem dla swoich rywali.

Bartosz Zimkowski
Obie drużyny przed spotkaniem wiedziały, że nie mają szans na awans do półfinału Pucharu Konfederacji. Stawką było zajęcie trzeciego miejsca.

Od pierwszych minut lepsze wrażenie sprawiali Japończycy. Meksykanie byli ospali, rzadko pojawiali się pod polem karnym swoich rywali. Po dziesięciu minutach mogli przegrywać 0:2. Najpierw świetnej okazji nie wykorzystał Shinji Kagawa, a kilku minut później sędzia nie uznał wydaje się, że prawidłowo zdobytego gola. Do siatki Meksyku trafił Shinji Okazaki. Sędzia liniowy dopatrzył się spalonego.

W kolejnych minutach do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy z Ameryki Południowej. Nie tworzyli jednak sytuacji strzeleckich, ale gra wyrównała się. Do końca pierwszej połowy niewiele działo się w pojedynku obu drużyn.

Po zmianie stron przewagę osiągnęli Meksykanie. Praktycznie nie wychodzili z połowy Japończyków. W 54. minucie objęli prowadzenie. Andres Guardado dośrodkował na czwarty metr, gdzie Javier Hernandez uprzedził bramkarza i strzałem głową dał prowadzenie swojej reprezentacji. To był drugi gol napastnika Manchesteru United na Pucharze Konfederacji.

12 minut później Hernandez znów trafił do siatki Japończyków. Ponownie gola zdobył głową - tym razem z trzech metrów. To był cios dla drużyny z Azji. Dopiero pod koniec spotkania zaczęli budzić się i cztery minuty przed końcem zdobyli kontaktową bramkę. Yasuhito Endo zagrał na piąty metr do Okazakiego, którego strzał zdołał sparować Ochoa, ale piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki Meksyku.

W doliczonym czasie gry Hernandez wywalczył rzut karny. Sam poszkodowany podszedł do niego, ale nie wykorzystał "jedenastki" - jego strzał obronił Eiji Kawashima, a dobitka Meksykanina trafiła w poprzeczkę.

Meksyk wygrał 2:1 i zajął trzecie miejsce w grupie A.

Japonia - Meksyk 1:2 (0:0)
0:1 - Javier Hernandez 54'
0:2 - Javier Hernandez 66'
1:2 - Shinji Okazaki 86'

W 92. minucie Javier Hernandez (Meksyk) nie wykorzystał rzutu karnego (Kawashima obronił).

Japonia: Eiji Kawashima - Hiroki Sakai, Yuzo Kurihara, Yasuyuki Konno, Yuto Nagatomo (77' Kengo Nakamura), Yasuhito Endo, Shinji Okazaki, Keisuke Honda, Hajime Hosogai, Shinji Kagawa, Ryoichi Maeda (65' Maya Yoshida).

Meksyk: Guillermo Ochoa - Hiram Mier, Diego Reyes, Jorge Torres Nilo, Jesus Zavala, Raul Jimenez, Hector Moreno, Gerardo Torrado, Giovani dos Santos (78' Pablo Barrera), Andres Guardado (71' Carlos Salcido), Javier Hernandez.

Żółte kartki: Gotuko Sakai (Japonia) oraz Guillermo Ochoa (Meksyk).

Sędzia: Felix Brych (Niemcy).

PK: Zobacz grad goli w hicie, dublet Hernandeza i jego fatalne pudło przy dobitce rzutu karnego (wideo)