Sparingowo: GKS Bełchatów nie przestaje zaskakiwać - wygrał ze Śląskiem we Wrocławiu (wideo)

GKS Bełchatów pokonał Śląsk Wrocław 2:1 w sparingowym meczu rozegranym w środowe popołudnie. Brunatni gole zdobyli w drugiej połowie.

Artur Długosz

Kibice Śląska Wrocław po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć na żywo w akcji nowych zawodników WKS-u, czyli Tomasza Hołotę, Sebino Plaku, Marco Paixao, Dudu Paraibe oraz testowanego w klubie Adria Granella. I uprzedzając już fakty, śmiało można stwierdzić, że wszyscy pokazali się z bardzo dobrej strony i mogą być sporym wzmocnieniem brązowych medalistów mistrzostw Polski. Paixao nawet wpisał się na listę strzelców.

W pierwszej połowie środowej potyczki Stanislav Levy do gry desygnował praktycznie podstawowy skład. Wrocławianie zdecydowanie dominowali na boisku i co chwilę stwarzali sobie kolejne okazje bramkowe. Swoją przewagę zielono-biało-czerwoni udowodnili w 15. minucie, kiedy to Mariusz Pawelec efektownie zgrał futbolówkę do Paixao, a ten wpadł w pole karne i mocnym strzałem otworzył wynik meczu.

W kolejnych minutach gospodarze stworzyli sobie kilka okazji, a efektownie prezentował się zwłaszcza Plaku. Futbolówka do bramki GKS-u nie chciała jednak wpaść i do przerwy wrocławianie prowadzili 1:0.

Po zmianie stron na boisku pojawiły się praktycznie nowe jedenastki obu ekip. Od razu spotkanie się wyrównało, a goście zaczęli coraz częściej gościć pod bramką WKS-u. Jeżeli już wrocławianie stworzyli sobie okazje, to w koncertowy sposób marnował je Jakub Więzik.

Bełchatowianie zachowali natomiast więcej zimnej, a z dobrej strony pokazali się bracia Mak. Najpierw szybki atak w 53. minucie wykończył Mateusz Mak, a nieco ponad kwadrans potem to samo uczynił Michał Mak. Do końcowego gwizdka sędziego wrocławianie nie zdołali już strzelić kolejnego gola i wynik nie uległ już zmianie - Śląsk przegrał z GKS-em Bełchatów 1:2. Z gry w pierwszej połowie kibice WKS-u mogą być jednak zadowoleni.

Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów 1:2 (1:0)
1:0 - Marco Paixao 17'
1:1 - Mateusz Mak 53'
1:2 - Michał Mak 73'

Śląsk Wrocław: I połowa: Marian Kelemen - Tadeusz Socha, Rafał Grodzicki, Marek Wasiluk, Mariusz Pawelec, Tomasz Hołota, Przemysław Kaźmierczak, Sebino Plaku, Sebastian Mila, Sylwester Patejuk, Marco Paixao.

II połowa: Wrąbel - Ostrowski, Menzel, Kokoszka, Dudu Paraiba - Juraszek, Stevanović, Cetnarski, Sobota, Granell - Więzik.

GKS Bełchatów: I połowa: Damian Podleśny - Raul Gonzalez Guzman, Piotr Witasik, Maciej Wilusz, Krzysztof Michalak, Samuelson Odunka, Patryk Rachwał, Damian Szymański, Andreja Prokić, Kamil Wacławczyk (32' Grzegorz Baran), Adrian Paluchowski.

II połowa: Baranowski - Basta, Sawala, Flis, Kosznik - Mateusz Mak, Poźniak (79' Piotr Piekarski), Baran, Bartosiak, Wroński - Michał Mak.

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).