Sparingowo: Demolka i atak samurajów Pogoni

Portowcy wygrali w sobotę dwa sparingi. W drugim pokonali ligowego rywala - Jagiellonię Białystok. Zarówno Dariusz Wdowczyk, jak i Piotr Stokowiec sprawdzali testowanych graczy.

Pierwsza połowa była zacięta, z lekkim wskazaniem na Pogoń Szczecin, która stosowała pressing i siała sporo zamętu w przodzie. Na wymierny efekt czekała do 34. minuty, w której Bartosz Ława sprytnie rozegrał rzut wolny z Takafumim Akahoshim, a ten drugi huknął sprzed pola karnego tuż przy słupku.

Prowadzenie dla swoich drużyn mogli uzyskać wcześniej: Adam Frączczak oraz Dani Quintana. "Szczecińskiemu Piszczkowi" zabrakło precyzji, gdyż piłka po jego uderzeniach lądowała albo na słupku albo obok bramki. Hiszpan strzelił zbyt słabo, aby zaskoczyć Radosława Janukiewicza. Przed przerwą trener Jagiellonii, Piotr Stokowiec oglądał testowanego Sebastiana Kamińskiego z Jaroty Jarocin.

Zmiany dokonane przez szkoleniowców zmieniły obraz sparingu. Jaga poczynała sobie coraz odważniej, natomiast Pogoń potrzebowała kilku minut by odzyskać rytm po przerwie. W sobotę miała w swoich szeregach atut w postaci Akahoshiego, którego piłka szukała w okolicach pola karnego. W 54. minucie Japończyk skorzystał z dośrodkowania Frączczaka i skierował futbolówkę od słupka do bramki.
Akahoshi ma patent na białostoczan. Strzelił im gola także w lidze Akahoshi ma patent na białostoczan. Strzelił im gola także w lidze
72. minuta przyniosła gola kontaktowego dzięki wykorzystanej sytuacji sam na sam przez Tomasza Kowalskiego. Ostatnie słowo należało jednak do Pogoni i Takuyi Murayamy, który ustalił wynik sparingu na 3:1.

Pogoń rozegrała w sobotę jeszcze jeden sparing, z występującym w klasie okręgowej Światowidem Łobez. Portowcy, a szczególnie Łukasz Zwoliński urządzili sobie kanonadę i wygrali 12:1. Wspomniany "Zwolak" zaliczył sześć trafień, po dwa dorzucili Edi Andradina i Kamil Zieliński, a po jednym Maciej DąbrowskiAlan Błajewski. Swoją szansę w tym meczu otrzymał Łukasz Wójcik, który poprzedni sezon spędził w Radomiaku Radom dokąd trafił z... Pogoni Szczecin.

Po sobotnich grach trener Dariusz Wdowczyk zdecyduje, kogo zabierze na zgrupowanie do Gniewina. O angaż w klubie ze Szcecina wciąż walczą Vuk Sotirović, Lucas Xavier dos Santos oraz Bartosz Flis.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 1:3 (0:1)
0:1 - Takafumi Akahoshi 34'
0:2 - Takafumi Akahoshi 54'
1:2 - Tomasz Kowalski 72'
1:3 - Takuya Murayama 90'

Jagiellonia: Słowik (55' Baran) – Tosik (55' Żebrowski), Pazdan (55' Porębski), Uhah (55' Niewulis), Straus (46' Norambuena), Grzyb (46' Dźwigała), Bandrowski (55' Pawlik), Kamiński (46' Kowalski), Quintana (55' Kim), Plizga (55' Draźba), Piątkowski (55' Pawłowski).

Pogoń: Janukiewicz (63' Rudnicki) - Frączczak (63' Sobolczyk), Golla, Koj, Pietruszka, Bąk, Rogalski (46' Ouedraogo), Ława (70' Sotirović), Akahoshi (70' Rogalski), Murayama, Sotirović (46' Djousse).