Sparingowo: Dwaliszwili w formie na Ligę Mistrzów?

W sobotę piłkarze Legii Warszawa rozegrali sparing z SV Ried. Formą w drużynie mistrza Polski błysnął Władimir Dwaliszwili, który w pierwszej połowie zdobył trzy gole.

Artur Długosz
SV Ried to dobry znajomy Legii Warszawa. W ubiegłym sezonie drużyna z Warszawy z tym zespołem spotkała się w eliminacjach do Ligi Europejskiej. Legioniści pierwszy mecz przegrali 1:2, ale na własnym stadionie zwyciężyli 3:1.

W sobotnim kontrolnym spotkaniu tych obu ekip również nie zabrakło emocji. Legia prowadzenie objęła już w 12. minucie. Bartosz Bereszyński dobrze dośrodkował w pole karne, a tam akcję wykończył Władimir Dwaliszwili. Trzy minuty później było już 2:0. Tym razem po dośrodkowaniu z lewej strony Jakuba Wawrzyniaka ponownie na listę strzelców wpisał się gruziński napastnik drużyny ze stolicy.

Na dwie bramki podopiecznych Jana Urbana piłkarze SV Ried szybko odpowiedzieli... dwoma golami. Tuż przed przerwą kolejny raz przypomniał o sobie jednak Władimir Dwaliszwili, który dobrze odnalazł się po akcji Henrika Ojamy oraz Marka Saganowskiego i tym samym skompletował hat-tricka. Wynik meczu został ustalony w samej końcówce spotkania. W 90. minucie Patrik Moschl popisał się efektownym strzałem po którym Wojciech Skaba musiał wyjmować futbolówkę z siatki.

3:3 - Patrik Moschl 90'

Skład Legii Warszawa: Dusan Kuciak - Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Tomasz Jodłowiec, Jakub Wawrzyniak - Miroslav Radović, Dominik Furman, Helio Pinto, Henrik Ojamaa - Marek Saganowski, Wladimer Dwaliszwili.

W II połowie grali również: Wojciech Skaba - Łukasz Broź, Tomasz Brzyski, Mateusz Cichocki, Marko Suler, Michał Żyro, Janusz Gol, Patryk Mikita, Raphael Augusto.