Puchar Polski: I-ligowcy za burtą, Zawisza Bydgoszcz nie zawiódł

We wtorek rozpoczęła się I runda Pucharu Polski. Swoich kibiców nie zawiódł Zawisza Bydgoszcz, który pewnie wygrał na wyjeździe z Lechem Rypin. W innych meczach doszło jednak do niespodzianek.

Szymon Mierzyński

Z rywalizacją o krajowe trofeum pożegnał się Kolejarz Stróże. Ekipa Przemysława Cecherza musiała uznać wyższość Siarki Tarnobrzeg, ulegając jej 0:2. II-ligowiec szybko ułożył sobie mecz, bo już w pierwszych trzydziestu minutach do siatki trafili Robert Tunkiewicz i Tomasz Ciećko.

Taki sam wynik odnotowano w Wejherowie, tyle że tam bramki padły później - w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Po golach Przemysława Kostucha i Marcina Warcholaka w krótkim odstępie czasu Gryf pokonał Dolcan Ząbki.

Niespodzianką pachniało też w Łowiczu, gdzie Pelikan mierzył się z Arką Gdynia. Gospodarze zmarnowali jednak kapitalną szansę, która nadarzyła im się w 47. minucie - jeszcze przy stanie 0:0. Mykoła Dremluk nie wykorzystał rzutu karnego, bo jego strzał obronił Michał Szromnik. Później dominowała już ekipa Pawła Sikory i po bramkach Marcusa Viniciusa oraz Mateusza Szwocha wywalczyła awans.

Najbardziej przekonująco z roli faworyta wywiązała się Miedź Legnica. Podopieczni Rafała Ulatowskiego rozgromili Odrę Opole aż 4:0, nie pozostawiając cienia wątpliwości kto we wtorkowy wieczór był lepszy.