Krzywicki uratował beniaminka - relacja z meczu Wisła Płock - Miedź Legnica

Miłe złego początki - tak po inaugurującym sezon meczu z beniaminkiem I ligi Wisłą Płock mogą mówić piłkarze stawianej w gronie faworytów do awansu do ekstraklasy Miedzi Legnica.

Maciej Kmita

Już po 10 minutach Miedzianka prowadziła w Płocku 2:0. Najpierw w zamieszaniu powstałym w polu karnym Wisły po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najsprytniej zachował się Jakub Grzegorzewski, który z bliska wpakował piłkę do bramki gospodarzy. Chwilę później "Gonzo" po raz drugi cieszył się ze zdobycia gola, tym razem wykorzystując dośrodkowanie debiutującego w barwach Miedzi Mateusza Szczepaniaka. Jeszcze nim minął kwadrans gry, Grzegorzewski mógł skompletować hat-tricka, ale tym razem po centrze Mateusza Fedyny przy piłce uprzedził go Daniel Szczepankiewicz.

Beniaminek dość szybko pozbierał się po dwóch błyskawicznych ciosach legniczan, ale w pierwszej połowie nie potrafił zagrozić bramce gości inaczej niż tylko po stałych fragmentach gry.

W przerwie trener Wisły Marcin Kaczmarek zagrał va banque, wprowadzając do gry Janusza Dziedzica oraz Marcin Krzywicki i ten manewr mu się opłacił. Krzywicki w 56. minucie został sfaulowany w polu karnym przez Tomasza Midzierskiego, za co stoper Miedzi został ukarany czerwoną kartką, a "11" pewnie na kontaktowego gola zamienił Dziedzic. Trener Miedzi Rafał Ulatowski ściągnął w tym momencie z placu gry Grzegorzewskiego i wprowadził za niego nominalnego środkowego obrońcę Mariusza Mowlika, ale na nic się to zdało, bowiem cztery minuty później już sam "Krzywy" doprowadził do wyrównania, wykorzystując zagranie Jacka Góralskiego.

Grająca w osłabieniu Miedź w ostatnich dwóch kwadransach ustępowała pola Wiśle, ale gospodarze nie potrafili zrobić z tego użytku. Pewnie po akcjach gospodarzy interweniował doświadczony Aleksander Ptak.

Wisła Płock - Miedź Legnica 2:2 (0:2)
0:1 - Grzegorzewski 7'
0:1 - Grzegorzewski 10'
1:2 - Dziedzic (k.) 56'
2:2 - Krzywicki 60'

Wisła: Szczepankiewicz - Nadolski, Magdoń, Radić, Mysona - Janus, Wlazło (46' Krzywicki), Góralski (89' Sielewski), Kaczmarek - Burkhardt - Sekulski (46' Dziedzic).

Miedź: Ptak - Bartczak, Tanżyna, Midzierski, Zasada - Madejski (61' Garuch), Fedyna (65' Cierpka), Bartoszewicz, Kasperkiewicz - Szczepaniak, Grzegorzewski. (57' Mowlik).

Żółte kartki: Góralski, Nadolski (Wisła) oraz Zasada, Grzegorzewski, Garuch (Miedź).

Czerwona kartka: Midzierski /56' za faul/ (Miedź).