Pewne zwycięstwa drużyn z Mazowsza - wyniki niedzielnych spotkań 1. kolejki gr. wschodniej II ligi

Niedziela była dobrym dniem dla zespołów z Mazowsza w grupie wschodniej II ligi. Znicz Pruszków i Radomiak na zakończenie 1. kolejki odniosły pewne zwycięstwa.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Radomiak Radom w poprzednim sezonie był jednym z najsłabiej spisujących się zespołów w II lidze na wyjazdach. Na początek obecnych rozgrywek radomianie odnieśli jednak imponujące zwycięstwo w Krakowie. Mecz dobrze rozpoczął się dla Zielonych, bowiem już w 6. minucie objęli prowadzenie po golu Piotra Kornackiego. W 28. minucie Garbarnia mogła wyrównać, ale piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Radomiaka. W dodatku goście przeprowadzili kontratak, który Łukasz Derbich zakończył golem. Po zmianie stron krakowianie przeważali na murawie, ale nie stworzyli sobie żadnej wyśmienitej okazji. W końcówce radomianie dobili przeciwnika, a ładną bramkę z dystansu zdobył Paweł Czoska.

Na koniec kolejki rutynowany II-ligowiec - Znicz Pruszków - poradził sobie z dwukrotnym Mistrzem Polski z lat 70. - Stalą Mielec. Spotkanie było wyrównane i dostarczyło wielu emocji. Pruszkowianie objęli prowadzenie w 11. minucie. Po dośrodkowaniu Maksymiliana Banaszewskiego piłkę do własnej bramki skierował Kamil Kościelny. W 54. minucie wyrównał Damian Buczyński. Dwanaście minut później Znicz znów prowadził. Od 69. minuty goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Krystiana Getingera. W 88. minucie losy meczu rozstrzygnął Banaszewski podwyższając na 3:1. Chwilę później sędzia po raz kolejny pokazał czerwoną kartkę, tym razem graczowi gospodarzy - Sebastianowi Olczakowi.

Wyniki niedzielnych meczów 1. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Garbarnia Kraków - Radomiak Radom 0:3 (0:2)

3:1 - Banaszewski 88'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!