Polacy na Ukrainie: Ligowy debiut Nalepy w FK Charków

Na Ukrainie w ciągu trzech dni rozegrano pełną 9. kolejkę miejscowej Wyszczej Lihi. W kadrach klubów z ekstraklasy naszych wschodnich sąsiadów znajduje się czterech Polaków. Ta seria spotkań nie była udana dla naszych rodaków. Jedynie Seweryn Gancarczyk zdobył ze swoim zespołem komplet punktów.

Wojciech Święch

Seweryn Gancarczyk (Metallist Charków) - klub obrońcy zmierzył się przed własną publicznością z Worsklą Połtawa. Metallist odniósł zwycięstwo 3:1. Polak zagrał cały mecz. W 41. minucie ujrzał on żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem.

Paweł Hajduczek (Tawrija Symferopol) - polski pomocnik wystąpił w meczu przeciwko FK Charków. Pojawił się on w wyjściowym składzie gospodarzy. W 12. minucie miał on dogodną sytuację do zdobycia gola z rzutu wolnego. Jednak uderzenie naszego rodaka nie było celne. Futbolówka "poszybowała" ponad bramką. W 64. minucie gry Hajduczka na murawie zastąpił Jewgienij Szmakow. Tawrija wywalczyła u siebie remis 1:1.

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - jego drużyna zagrała u siebie w derbach miasta z Metallurgiem. Reprezentant Polski nie znalazł się w kadrze meczowej gospodarzy. Szachtar zremisował 1:1.

Maciej Nalepa (FK Charków) - bramkarz wystąpił w wyjazdowym meczu z Tawriją Symferopol (1:1). Stał on między słupkami całe spotkanie. Był to jego pierwszy mecz ligowy w barwach FK Charków. W ukraińskiej ekstraklasie grał on wcześniej w szeregach Karpat Lwów.