El. LM: Gwiazdor Milanu przerwał fatalną passę, błąd Abbiatiego dał nadzieję PSV (wideo)

Pierwszą bramkę po długiej przerwie zdobył Stephan El Shaarawy, a wyrównał Słoweniec Tim Matavz. Zobacz, jak padały gole w najciekawszym wtorkowym meczu eliminacji Champions League.

Konrad Kostorz
Stephan El Shaarawy strzelił na Stadionie Philipsa swojego pierwszego oficjalnego gola od... 24 lutego tego roku! "Faraon" trafił wówczas do bramki Interu Mediolan w 26. kolejce Serie A, a następnie rozpoczął fatalną serię bez zdobyczy bramkowej, która trwała aż przez 19 meczów!

- To mój pierwszy gol w oficjalnym meczu od czasu derbów i również pierwszy strzelony głową, dlatego jestem bardzo zadowolony. Wreszcie zobaczyliśmy El Shaarawy'ego, która gra dobrze i zdobywa bramki - ocenił swój występ partner Mario Balotellego z linii ataku AC Milan.

Rossoneri prowadzili w Eindhoven 1:0 i taki wynik dałby im znakomitą pozycję wyjściową przed rewanżem. W 60. minucie błąd popełnił jednak Christian Abbiati i mecz zakończył się remisem. - Wielka szkoda, że nie udało się wygrać, bo po tym, jak PSV doprowadziło do wyrównania, mieliśmy naprawdę sporo dogodnych okazji do ponownego objęcia prowadzenia. Wobec takiego wyniku w rewanżu wszystko będzie otwarte - stwierdził Massimiliano Allegri.

PSV Eindhoven - AC Milan 1:1 (0:1)
0:1 - El Shaarawy 15'
1:1 - Matavz 60'